وبلاگ

بهترین دانشگاه های اروپا

بهترین دانشگاه های اروپا - وبسایت مهاجرت اسان

کشورهای اروپایی از نظر علم و تکنولوژِی بسیار پیشرفته هستند ودانشگاه های آن ها در فهرست بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند، به همین دلیل بسیار پرطرفدار هستند و سالانه جوانان زیادی از سراسر نقاط دنیا برای ادامه تحصیل در این دانشگاه ها به کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند. پذیرش در دانشگاه های اروپایی که سطح علمی بالایی دارند دارای شرایط خاصی است و با ادامه تحصیل درآن ها می توان آینده ای روشن را برای خود رقم زد. اگر می خواهید با شرایط اخذ ویزای تحصیلی در اروپا و بهترین دانشگاه های اروپایی بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

بهترین دانشگاه های اروپا

دانشگاه آکسفورد

آکسفورد از قدیمی ترین دانشگاه های اروپایی و برترین دانشگاه جهان است که خیلی از جوانان آرزوی ادامه تحصیل در آن را دارند. کیفیت بالای آموزشی و پژوهشی این دانشگاه موجب شده که در میان فارغ التحصیلان آن نخبگان و شخصیت های مشهور و برجسته متعددی مشاهده شود. این دانشگاه مجهز به بزرگ ترین سیستم کتابخانه ای در بریتانیا با بالغ بر 11 میلیون جلد کتاب است. علاوه بر این قدیمی ترین موزه دانشگاهی جهان در این دانشگاه واقع شده است.

دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج نیز از دیگر دانشگاه هایی است که با اخذ پذیرش تحصیلی در اروپا می توان در آن مشغول به تحصیل شد. این دانشگاه رقابتی نزدیک با دانشگاه آکسفورد دارد. دانشگاه کمبریج متشکل از شش بخش علوم فیزیک، هنر و انسانی، تکنولوژی، پزشکی، علوم اجتماعی و علوم زیستی می باشد. بالغ بر 35 درصد دانشجویان در مقاطع بالاتر از لیسانس در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند  و در میان فارغ التحصیلان دانشگاه کمبریج نوابغی مانند چارلز داروین و استفن هاوکینگ وجود دارد. حدود نیمی از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند.

دانشگاه امپریال کالج لندن

امپریال کالج لندن تنها موسسه آموزشی در انگلستان است که به صورت تخصصی در زمینه رشته های علوم، مهندسی، پزشکی و بازرگانی فعالیت دارد. این دانشگاه سالیانه پذیرای دانشجویان بسیاری از 125 کشور مختلف دنیا در چهار دانشکده خود می باشد و به منظور تقویت همکاری خود با سایر دانشگاه های اروپایی 15 میلیون دلار را به پژوهش در دانشکده های خود اختصاص داده است.

دانشگاه امپریال کالج لندن

دانشگاه LMU مونیخ

دانشگاه LMU مونیخ از نخستین موسسات دانشگاهی و پژوهشی اروپا محسوب می شود که در سال 1472 تاسیس گردید. این دانشگاه از دانشگاه های اروپایی پیشرو در حوزه های مختلف آموزشی و پژوهشی محسوب می شود و از جمله رشته های آن می توان به علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، علوم اجتماعی، پزشکی، حقوق، اقتصاد، علوم طبیعی و … اشاره نمود. دانشگاه LUM مونیخ تاکید بسیاری بر ارتباط میان پژوهش و محتوای درسی در تمامی مراحل آکادمیک دارد. این دانشگاه سالانه نیمی از ظرفیت خود را به پذیرش دانشجویان بین المللی اختصاص می دهد و استقبال بی نظیری از آن ها دارد.

مدرسه پلی تکنیک فدرال لوزان

این موسسه یک دانشگاه پژوهشی دولتی در شهر لوزان کشور سوئیس می باشد که توسط دولت فدرال اداره می شود. مدرسه پلی تکنیک فدرال لوزان به سبب پژوهش ها و آموزش مهندسی دارای اهمیت و جایگاه ویژه ای است. این دانشگاه در سال 2008 امتیاز موسسه ی پژوهشی تجربی سرطان سوئیس را نیز خریداری نمود، همچنین رشته علوم زیستی را نیز به سایر رشته های خود افزود. مدرسه پلی تکنیک فدرال لوزان زیر مجموعه موسسات فنی فدرال سوئیس است و تحصیل در آن طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد.

مدرسه پلی تکنیک فدرال لوزان

دانشگاه فناوری فدرال زوریخ

دانشگاه فناوری فدرال زوریخ یکی از برترین دانشگاه های اروپا و جهان است که در ابتدا فعالیت خود را به عنوان انستیتو پلی تکنیک آغاز نمود اما پس از مدتی در سال 1911 به دانشگاه تبدیل گردید. مهم ترین مزیت این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه های معروف و معتبر اروپا شهریه پایین آن می باشد که موجب شده در میان دانشجویان خارجی طرفداران بسیاری داشته باشد. در میان فارغ التحصیلان این دانشگاه دانشمندان و نوابغی مانند آلبرت انیشتین، ریچارد ارنست، ریچارد اف هک وجود دارد. از جمله رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شود می توان به رشته های علوم سیاسی، رشته های علوم و فناوری های نوین، مهندسی و علوم پایه، مدیریت و… اشاره نمود. لازم به ذکر است که زبان اصلی رشته های مقطع لیسانس این دانشگاه آلمانی می باشد و مقاطع بالاترآن به زبان انگلیسی تدریس می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی. اگر واضح نیست با فلش کناری سوال راحتتری تولید کنید. *