وبلاگ

تحصیل در لندن

تحصیل در لندن-وبسایت مهاجرت اسان

کشور انگلستان یکی از کشورهای مطرح دنیا در زمینه تحصیل است و علاوه بر اینکه اکثر دانشگاه‌ های بزرگ این کشور سطح علمی بالایی دارند؛ تنوع رشته‌ های دانشگاهی در این کشور بالا بوده و به افراد قدرت انتخاب خوبی می‌ دهد. سالیانه دانشجویان زیادی از سراسر دنیا و نیز کشور ما، برای تحصیل در دانشگاه ‌های معتبر این کشور اقدام می کنند. شهر لندن به عنوان پایتخت کشور انگلستان دانشگاه ها و کالج های مشهور و خوش آوازه‌ای دارد؛ از جمله دانشگاه کینگز لندن، امپریال کالج لندن، دانشگاه کوئین مری، مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی، دانشگاه رویال هالووی و… در این مقاله قصد داریم به بررسی دانشگاه های مهم شهر لندن و شرایط تحصیل در این شهر بپردازیم.

تحصیل در لندن-وبسایت مهاجرت آسان

دریافت ویزای تحصیلی

اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید، در اولین گام لازم است اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلیس دریافت کنید. ویزای تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان از جمله شهر لندن، شامل ویزای کوتاه مدت، ویزای دانشجویی و ویزای تحصیلی دانش آموزی است. ویزای کوتاه مدت مخصوص کسانی است که می خواهند در دوره های کوتاه مدت آموزش زبان انگلیسی یا آموزش یک مهارت خاص شرکت کنند. این ویزا معمولا به صورت 6 ماهه ارائه می شود و قابلیت تمدید ندارد. همچنین به کمک این ویزا نمی توانید برای گرفتن اقامت اقدام کنید یا در این کشور مشغول به کار شوید. افراد زیر 18 سال برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان، می توانند ویزای تحصیلی دانش آموزی دریافت کنند. مزیت این ویزا این است که قابلیت تبدیل شدن به سایر ویزاها را دارد و قابل تمدید است. حداکثر مدت زمان استفاده از این ویزا برای افراد زیر 16 سال، 6 سال و برای افراد 16تا18 سال 3 سال است.

افراد بالای 18 سال هم می توانند از ویزای دانشجویی برای ادامه تحصیل استفاده کنند که این ویزا هم قابلیت تمدید و تبدیل به سایر ویزاها را دارد. به علاوه این افراد باید تسلط خوبی روی زبان انگلیسی داشته باشند.

دریافت ویزای تحصیلی-وبسایت مهاجرت آسان

مزایای تحصیل در لندن

به طور کلی دانشگاه ها و کالج های انگلستان رتبه علمی خوبی در میان دانشگاه های دنیا دارند. به همین دلیل و نیز به دلیل مزایای دیگری که تحصیل در این کشور دارد، بسیاری از دانشجویان مشتاق ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور هستند. برخی از مزایای تحصیل در لندن عبارت است از:

  • سطح علمی بالا و سیستم آموزشی مناسب: اکثر دانشگاه های انگلستان از جمله دانشگاه های لندن، طبق استانداردهای بین المللی اداره می شوند و تدریس در این دانشگاه ها بر اساس برترین متدهای آموزشی دنیا انجام می شود. برای مثال امپریال کالج لندن توانست در سال 2021 رتبه نهم جهان را به خود اختصاص دهد.
  • مدت تحصیل کمتر: مدت تحصیل در اکثر دانشگاه ‌های انگلستان کمتر از سایر کشورها است و این موضوع در صرفه جویی هزینه‌ها بسیار مهم است. تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های لندن سه سال و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یک سال طول می‌کشد.
  • رضایت بالای دانشجویان: طبق بررسی ها و نظر سنجی های انجام شده از دانشجویان خارجی، تعداد بالایی از آنها (حدود 90 درصد) رضایت کاملی از تحصیل در دانشگاه های انگلستان داشته اند.
  • مدرک دانشگاه های کشور انگلستان کاملا معتبر بوده و در سطح بین المللی قابل قبول است.

مزایای تحصیل در لندن-وبسایت مهاجرت آسان

هزینه تحصیل در لندن

قبل از اینکه تصمیم به ادامه تحصیل در کشور انگلستان بگیرید، لازم است به صورت حدودی هزینه های تحصیل در دانشگاه های مختلف این کشور را بدانید. عوامل مختلفی باعث می شود این هزینه ها متغیر باشند؛ برای مثال فاکتورهایی مانند مقطعی که قصد دارید در آن تحصیل کنید، رشته مورد نظر، دانشگاه محل تحصیل، هزینه های جانبی و… می توانند این موضوع را تحت تاثیر قرار دهند. به طور میانگین برای تحصیل در مقطع کارشناسی، سالیانه بین 10 الی 25 هزار پوند باید پرداخت کنید؛ البته هزینه تحصیل در رشته های علوم پزشکی قدری بالاتر از سایر رشته ها است. همچنین باید هزینه های جانبی مانند هزینه زندگی در انگلستان را هم به این مبلغ اضافه کنید.

نتیجه گیری

سطح علمی بالا و سیستم آموزشی استاندارد دانشگاه های کشور انگلستان به خصوص شهر لندن، باعث شده است دانشجویان زیادی در سراسر دنیا علاقه مند به ادامه تحصیل در این کشور شوند. برای ادامه تحصیل در این کشور باید ابتدا ویزای تحصیلی مخصوص به خود را دریافت کنید، به علاوه لازم است از قبل در مورد هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور تحقیق کنید. در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در لندن و مزایای تحصیل در این شهر پرداختیم و عوامل موثر روی هزینه های تحصیل در لندن را بیان کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *