وبلاگ

تحصیل در نروژ یک رویا نیست، واقعیت را با ما تجربه کنید.

تحصیل در نروژ یک رویا نیست، واقعیت را با ما تجربه کنید.

تکمیل مدرک دانشگاهی به عنوان یک تلاش گران قیمت در نظر گرفته می شود و هزینه های تحصیل معمولاً بخش عمده ای از هزینه زندگی دانشجویی را تشکیل میدهند. این در مورد تحصیل در نروژ صادق نیست. جایی که بودجه عمومی، تحصیل رایگان را برای دانشجویان نروژی و بین المللی تأمین می کند.

موسسات دولتی نروژ شهریه ای دریافت نمی کنند.

اکثر دانشگاه های نروژ و کالج های دولتی از بودجه عمومی برخوردار هستند. دولت نروژ دسترسی به تحصیلات عالی را برای همه، بخش مهمی از قانون جامعه نروژ می داند. بنابراین به عنوان یک قاعده، موسسات دولتی نروژ شهریه ای دریافت نمی کنند. این امر در مورد دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در نروژ، صرف نظر از اینکه از کدام کشور هستند نیز صدق می کند.

دانشجوی بین المللی در پردیس مدرن

موسسات خصوصی برای برنامه های تحصیلی خود شهریه دریافت می کنند، اما هزینه ها معمولاً به طور قابل توجهی کمتر از مطالعات مشابه در اکثر کشورهای دیگر است. دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل در نروژ با دانشجویان نروژی یکسان هستند و هزینه بالاتری از آنها دریافت نمی شود.

نروژ، کشوری با هزینه بالا

کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به نروژ را دارند، باید بدانند که برای زندگی در این کشور پر هزینه، نیاز به سرمایه های کالان دارند. متقاضیان بین المللی خارج از اروپا باید انتظار داشته باشند که سطح بالایی از معیشت را برای اعطای مجوز اقامت دانشجویی ثبت کنند.

دانشجویان بین المللی حمایت مالی دریافت می کنند.

دانشجویان مشغول به تحصیل در نروژ اگر برخی از پیش نیازها برآورده شوند، می توانند واجد شرایط حمایت مالی شوند. در این صورت دولت می تواند بخشی از هزینه های زندگی شما را پرداخت کند. از طریق برنامه های مختلف همچون بورسیه یا وام های دانشجویی، دانشجویان بین المللی می توانند برای مدرک کامل یا تعداد محدودی از ترم ها بودجه دریافت کنند. باید توجه داشته باشید که این فرصت های مالی اندک است و در اکثر موارد کل هزینه اقامت و تحصیل شما در نروژ را پوشش نمی دهد. در بیشتر موارد بودجه از کشور خود یا استفاده از بودجه خصوصی ضروری خواهد بود.

کار پاره وقت در نروژ

با این حال ، بسیاری از دانشجویان بین المللی در نروژ کار پاره وقت دارند ، اما شما نباید به آن گزینه اعتماد کنید زیرا دامنه محدود است.

اتحادیه های ملی دانشجویان بین المللی در نروژ

سازمانهای رفاهی دانشجویان در نروژ 14 سازمان رفاهی دانشجویی وجود دارد. وظیفه سازمان¬ها، رسیدگی به نیازهای رفاهی دانشجویان و ارائه خدماتی مانند مسکن دانشجویی، خدمات بهداشتی، ورزش و امکانات آموزشی است. در ادامه به چند مورد از مهمترین آنها پرداخته می شود.

اتحادیه ملی دانشجویان در نروژ (NSO).

اتحادیه ملی دانشجویان در نروژ (NSO )بزرگترین سازمان برای دانشجویان در نروژ است. شامل 30 اتحادیه عضو از موسسات آموزش عالی در سراسر کشور. هدف NSO تأمین حقوق تحصیلی، اجتماعی و اقتصادی دانشجویان است.
در اول ژوئیه 2010، دو سازمان سابق Norsk Studentunion و Studentenes Landsforbund رسما ادغام شدند و NSO را به عنوان یک سازمان چتر برای دموکراسی های دانشجویی در موسسات آموزش عالی نروژ ایجاد کردند. NSO از نظر سیاسی مستقل است و صدای مهمی را برای دانشجویان نروژ حفظ می کند. NSO با سیاستمداران، مقامات اداری، صندوق وام آموزشی دولتی نروژ و مدیریت و رهبری موسسات آموزش عالی در سراسر کشور همکاری می کند تا شرایط دانشجویان مشغول به تحصیل در نروژ را از نظر مالی، تحصیلی و اجتماعی بهبود بخشد.

 

شبکه دانشجویی اراسموس نروژ

شبکه دانشجویی اراسموس (ESN) یک سازمان دانشجویی غیرانتفاعی بین المللی برای دانشجویان در حال تحصیل در نروژ است. مأموریت آن نمایندگی از دانشجویان بین المللی و فراهم آوردن فرصت هایی برای درک فرهنگی و توسعه خود براساس اصل کمک به دانشجویان می باشد.

اتحادیه بین المللی دانشجویان نروژ ISU

یک سازمان مستقل، دموکراتیک، غیر انتفاعی و غیر حزبی است که برای دانشجویان بین المللی و توسط دانشجویان بین المللی اداره می شود. اتحادیه بین المللی دانشجویان ISU در اواخر دهه 1970 زمانی شکل گرفت که گروه کوچکی از فعالان دانشجویی متعهد تلاش خود را برای حفاظت از رفاه و وضعیت تحصیلی دانشجویان بین المللی در نروژ به کار بستند. سرانجام در سال 1981 این تلاش یکپارچه شد و ISA (انجمن دانشجویان بین المللی) متولد شد. این سازمان رشد کرد و شعب اعضا را در همه دانشگاه های نروژ تأسیس نمود. در طول تاریخ خود، این سازمان با نام های مختلف شناخته شده است. ابتدا به FSA (انجمن دانشجویان خارجی) سپس به FSU (اتحادیه دانشجویان خارجی) و در نهایت به نام فعلی، ISU (اتحادیه بین المللی دانشجویان) تغییر کرد. در حال حاضر، ISU دارای سازمان های عضو محلی در 28 موسسه مختلف آموزش عالی در نروژ، با دفتر ملی در اسلو است. هر سازمان عضو دارای یک رئیس است که مسئول عملکرد شعبه است. شعب تا حد زیادی خود مختار هستند و باید حداقل با دو سوم آرای مجلس شورای ملی در سازمان تأیید شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی. اگر واضح نیست با فلش کناری سوال راحتتری تولید کنید. *