وبلاگ

دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نروژ

دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نروژ

دانشگاه های نروژ : نروژ به عنوان یک ملت دانشمند نیاز زیادی به افرادی دارد که دارای مهارت های حرفه ای بالا هستند. این یک هدف کلی برای دولت است که به آموزش با کیفیت برای دانشجویان نروژی و بین المللی دست یابد. سیستم آموزش عالی نروژ بر این اصل استوار است که هرکس فارغ از پیشینه اجتماعی خود باید بتواند تحصیل کند.

دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نروژ

نروژ در حال حاضر دارای 9 دانشگاه، 8 کالج دانشگاهی و 5 کالج علمی متعلق به دولت است. نروژ همچنین دارای تعداد زیادی موسسه آموزش عالی خصوصی است که از بودجه دولتی برخوردار هستند.

ساختار آموزش عالی

سیستم آموزش عالی نروژ شامل کلیه موسسات و یا برنامه های معتبر می باشد. به استثنای برخی از کالج های دانشگاه خصوصی، کلیه موسسات آموزش عالی دولتی هستند. از سال 2003 نروژ اهداف روند بولونیا را در آموزش عالی اروپا دنبال می کند. تمامی مقاطع تحصیلی از کارشناسی گرفته تا کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های نروژ پیاده سازی شده اند. محدودیتی برای رشته های تحصیلی وجود ندارد. به همین دلیل دانشجویان بین المللی می توانند در زمینه های تحصیلی مورد نظر خود آموزش های خاص و حرفه ای دریافت کنند.

ارائه سیستم مدرک جدید با حفظ رسمیت

ساختار مطابق با استانداردهای اروپایی با معرفی سیستم مدرک جدید، برای دانشجویان بین المللی که تمام یا بخشی از تحصیلات خود را در نروژ گذرانده اند، آسان تر شده است تا مدارک خود را در سایر کشورها به رسمیت بشناسند.
مفاهیم عبارت اند از مدرک دو ساله کالج دانشگاهی (نامزد کالج)، مدرک کارشناسی ارشد متوالی پنج ساله، برنامه های حرفه ای شش ساله، مدرک کارشناسی ارشد یک تا یک سال و نیم، چهار سال کارشناسی در اجرای موسیقی و اجرا هنر و برنامه های چهار ساله در تربیت معلم.

مشاوره رایگان پذیرش تحصیلی

انجام تحقیقات پایه در مراکز آموزش عالی نروژ

همه موسسات آموزش عالی و به ویژه دانشگاه ها علاوه بر فعالیت های آموزشی خود، وظیفه انجام تحقیقات پایه و همچنین آموزش پژوهشگران را بر عهده دارند، که عمدتاً از طریق تحصیلات تکمیلی و برنامه های دکتری انجام می شود. تفاوت های اصلی بین انواع موسسات آموزش عالی به حقوق خود اعتباردهی آنها مربوط می شود. دانشگاه ها می توانند برنامه های تحصیلی را بدون اعتبار خارجی ارائه دهند در حالی که کالج های دانشگاهی باید برای برنامه های تحصیلی خود درخواست اعتباربخشی خارجی کنند.

دانشگاه ها و کالج های نروژ از استاندارد های بالایی برخوردار هستند.

برای اکثر برنامه های تحصیلی از جمله تمامی رشته های مقاطع کارشناسی ارشد، شما مستقیماً از دانشگاه یا کالج دانشگاهی درخواست می کنید. این بدان معناست که ممکن است هنگام پذیرش یا رد پیشنهادات، به مهلت های مختلف مربوط شوید. اگرچه موسسات ما آموزش عالی نروژ در مقایسه با دانشگاه های بسیاری از کشورهای دیگر جهان اندک و نسبتاً کوچک هستند اما از استاندارد بالایی برخوردار بوده و آموزش با کیفیت ارائه می دهند. در برخی زمینه ها، موسسات یا جوامع دانشگاهی نروژی حتی در طبقه جهانی مطلق در نظر گرفته می شوند.

پذیرش دانشجویان بین المللی سبب افزایش کیفیت آموزش در نروژ می شود.

پذیرش دانشجویان بین المللی چه به عنوان بخشی از توافق نامه مبادله و چه دانشجویانی که به دنبال مدرک کامل هستند، هم برای خود موسسه دارایی محسوب می شود و هم وسیله ای برای افزایش کیفیت موسسات و آموزش نروژی است. وقتی دانشگاه ها و مراکز علمی این کشور، دانشجویانی را از سراسر جهان می پذیرد که نابغه های علمی هستند، به طور قطع سطح کیفیت علمی این موسسات افزایش خواهد یافت. بنابراین یک رابطه سودمند دو جانبه در زمینه پذیرش دانشجوی بین المللی حاکم است.

بورسیه ها و کمک های مالی به دانشجویان بین المللی

اکثر دانشگاه های نروژی با موسسات آموزش عالی خارجی موافقت نامه های مختلف دوجانبه ای دارند. این توافقنامه ها معمولاً برای تبادل متقابل دانشجویان، محققان و معلمان طراحی شده است. با این حال، برخی از برنامه های ملی وجود دارد که بورسیه تحصیلی و سایر انواع بودجه را برای تحصیل دانشجویان بین المللی در نروژ ارائه می دهد. محدودیت ها و پیش نیازهای خاصی برای همه این برنامه ها اعمال می شود. علاوه بر این، بورسیه های مختلفی وجود دارد که توسط سازمان های خصوصی و غیرانتفاعی ارائه می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط دریافت بورسیه اخذ پذیرش تحصیلی نروژ به وب سایت موسسات آموزش عالی نروژ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *