وبلاگ

زبان انگلیسی در دانشگاه های آلمان

زبان انگلیسی و الزامات مربوط به آن در دانشگاه های آلمان

اگر می خواهید در آلمان تحصیل کنید، لازم است که مهارت های زبان انگلیسی یا آلمانی کافی داشته باشید. زبان در مطالعات موفق دانشگاهی نقش مهمی ایفا می کند. با این حال، باید در نظر داشته باشید که اکثر دوره های دانشگاه های آلمان به زبان آلمانی ارائه می شود.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در دانشگاه های آلمان

آلمان دارای تاریخ و ارزش های فرهنگی جالبی است و اگر بتوانید زبان آلمانی را درک کنید، با خواندن کتاب های قدیمی آلمانی مجذوب خواهید شد. علاوه بر این، موسسات آلمانی که دوره های بین المللی را ارائه می دهند، به زبان انگلیسی درس می دهند. این امر مستلزم تسلط خوب زبان انگلیسی برای یک دانشجوی بین المللی است. با این حال ، ممکن است برخی از دوره های بین المللی را پیدا کنید که هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی ارائه می شود. به همین دلیل باید به هر دو زبان تسلط کافی داشته باشید. به همین دلیل، دانشگاه های آلمان همیشه مدرک مهارت زبان را از دانشجویان بین المللی می خواهند. این مهارت زبان را می توان با گواهینامه های اخذ شده پس از حضور در آزمون های استاندارد زبان نشان داد. چنانچه دانشجویان بین المللی متقاضی بورسیه تحصیلی آلمان باشند، الزاما باید مدرک مرتبط با زبان انگلیسی یا آلمانی را ارائه دهند.

شرایط زبان آلمانی برای پذیرش در دانشگاه آلمان

پذیرش در دانشگاه آلمان : اگر قبلاً در دوره ای ثبت نام کرده اید یا می خواهید برای دوره ای که به طور کامل به زبان آلمانی آموزش داده می شود درخواست دهید، بدون داشتن تسلط مناسب بر آلمانی، هرگز نمی توانید در برنامه های آنها شرکت کنید. علاوه بر این، برای برقراری ارتباط روزانه با مردم ، همیشه باید آلمانی را یاد بگیرید. شما می توانید استعداد زبان آلمانی خود را با ارائه گواهی اخذ شده پس از گذراندن آزمون استاندارد زبان آلمانی ثابت کنید. با این حال، اگر گواهی مهارت زبان در اختیار ندارید ، این مجوز به شما داده می شود که با ارائه گواهی نشاندهنده دوره قبلی خود ، اثبات کنید که دوره زبانی آلمانی را خوانده اید.
با این حال، اگر در حال تحصیل یک دوره بین المللی در یک دانشگاه آلمانی هستید، ممکن است تسلط کمی به زبان آلمانی داشته باشید یا اصلا نداشته باشید. دلیل این امر این است که دوره های بین المللی به زبان انگلیسی تدریس می شود و برای آن، شما باید مدرک تسلط بر زبان انگلیسی را ارائه دهید.

الزامات تسلط به زبان آلمانی برای مدرک کارشناسی

درصورتی که متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های پزشکی آلمان هستید، می بایست گواهینامه های مرتبط به یکی از دوره های زبان مانند DSH II یا C1 CEFR را ارائه دهید
شرط تسلط به زبان آلمانی برای مدرک کارشناسی ارشد
اگر در برنامه کارشناسی ارشد در دانشگاه آلمان شرکت می کنید، باید حداقل مهارت سطح DSH II یا DSH I را داشته باشید.

الزامات تسلط به زبان آلمانی برای مدرک دکترا

ادامه تحصیل در مقطع دکتری در آلمان به مهارت های خاص زبان آلمانی نیاز ندارد. با این حال، مهارت های زبانی که باید ارائه دهید کاملاً به دانشگاه آلمان بستگی دارد که در آن پذیرش می گیرید. گواهینامه های زبان آلمانی که توسط دانشگاه های آلمان به رسمیت شناخته شده است.
گواهینامه هایی که در آلمان توسط دانشگاه های آلمان برای سطح C1 CEFR به زبان آلمانی به رسمیت شناخته شده است به شرح زیر است:
• گواهی DSH که باید سطح 2 یا بیشتر باشد.
• گواهی TestDaF با حداقل 4 امتیاز در 4 بخش مختلف.
• گواهی GDS که باید سطح C2 یا بیشتر باشد.
• گواهی زبان کنفرانس وزیران آموزش و پرورش با حداقل سطح C2 در همه بخش ها.
• گواهینامه های شناخته شده زبان آلمانی

شرایط زبان انگلیسی برای پذیرش در دانشگاه آلمان

در زمان پذیرش دوره بین المللی در دانشگاه و موسسات عالی کشور آلمان، باید به این نکته توجه داشته باشید که مهارت زبان انگلیسی شما، بسیار مهم تلقی می شود و یک ضرورت برای گزینش شما است چرا که برای درک خوب درس ها و فعالیت های مختلف، ضروری است. بنابراین، به عنوان یک دانشجوی بین المللی که در حال تحصیل در یک موسسه علمی آلمانی است، باید مهارت های زبان انگلیسی و برخی مهارت های اولیه آلمانی را برای گفت و گو های روزانه داشته باشید.
گواهینامه های استاندارد زبان انگلیسی پذیرفته شده توسط دانشگاه های آلمان
گواهینامه های زیر به عنوان مدرک زبان انگلیسی توسط موسسات آلمانی پذیرفته می شود و دارای اعتبار می باشد:
• گواهی مهارت زبان انگلیسی از یک مدرسه متوسط انگلیسی
• مدرک آیلتس
• B1 مقدماتی
• B2 اول
• C1 پیشرفته
• مهارت C2
• گواهی TOEIC
• نمرات TOEFL.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی. اگر واضح نیست با فلش کناری سوال راحتتری تولید کنید. *