وبلاگ

شرایط تحصیل در ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا: راهنمای دانشجویان بین المللی

ایتالیا مهد هنر و آفتاب مشهور جهان، مقصدی عالی برای تحصیل در خارج از کشور است. با آگاهی از شرایط تحصیل تحصیل در ایتالیا می توانید همه اینها را تجربه کنید. ارائه طیف وسیعی از رشته های تحصیلی تاپ در دانشگاه های این کشور، مطمئناً تجربه تحصیل با کیفیت و لذت بخش را فراهم میاورد.

راهنمای دانشجویان بین المللی

ایتالیا محبوب ترین کشور اروپایی با فرهنگ و تاریخ متنوع است. از رشته کوه های آلپ در شمال گرفته تا سواحل ساحلی در جنوب و همه چیز بین آنها، انتخاب تحصیل در خارج از کشور در ایتالیا به شما امکان دسترسی به مجموعه ای باورنکردنی از میراث فرهنگی، تاریخی و توریستی را می دهد. ایتالیا با تقویت اصلاحات آموزش عالی اروپا از طریق فرآیند بولونیا، نقش مهمی در دانشگاه ایفا کرده است. دانش آموزانی که تحصیلات خود را در ایتالیا دنبال می کنند، در کلاس درس دارای دانش ارزشمند و شایستگی فرهنگی برجسته خواهند بود.

برای اخذ ویزای تحصیلی در اروپا کلیک کنید

تجربه تحصیل در ایتالیا/ فراتر از آنچه که تصور می کنید.

مناطق نقش مهمی در پویایی ایتالیا ایفا می کنند. بخش های شمالی، مرکزی و جنوبی کشور به 20 منطقه کوچکتر تقسیم شده است. تاریخ ایتالیا به طور قابل توجهی الهام بخش فرهنگ معاصر ایتالیایی است زیرا قبل از تبدیل شدن ایتالیا به دولت ملی در سال 1861 شبه جزیره در پادشاهی های مختلف از جمله ایالات پاپ (که بعداً به شهر امروزی واتیکان تبدیل شد) گروه بندی شد. با توجه به پیچیدگی تاریخ منطقه ای، فرهنگ ایتالیا بسیار متنوع است و مناطق مختلف همگی دارای سنت های متمایز آکادمیک و مردمی، گویش های زبانی و غذاهای لذیذ جهان هستند. همه این تنوع منطقه ای ترکیبی از آن است که تحصیل در خارج از کشور در ایتالیا را به تجربه ای یک عمر تبدیل می کند. صرف نظر از شهر یا شهرکی که برای تحصیل انتخاب می کنید، در یک لحظه غذای باورنکردنی، فرهنگ پر جنب و جوش، فرصت های بی شمار برای غرق شدن در هنرهای ایتالیایی و شیوه زندگی معروف مدیترانه ای را تجربه خواهید کرد. ایتالیا به عنوان مقصدی برای تحصیل در خارج از کشور در زمینه تجربه یک فرهنگ یا شیوه زندگی جدید، مرتباً رتبه بالایی داشته است.

مزایای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

از تاریخ باستان رم گرفته تا آبراهه های پیچ در پیچ و همچنین سواحل باریک و مدهای نمادین که از میلان و فلورانس بیرون می آید، هیچ کمبودی در مقاصد ایتالیایی وجود نخواهد داشت که تجربه تحصیل واقعی ایتالیایی را در خارج از کشور به شما ارائه می دهد. بدون تردید تحصیل در خارج از کشور می تواند شرایط و امکانات ویژه ای را به همراه داشته باشد به ویژه با شرکت کردن در دانشگاه های ایتالیایی می توانید تجربه تحصیل و زندگی لذت بخش را همزمان به دست آورید.

دانشگاه های ایتالیا مهد دانش جهان هستند.

دانشگاه بولونیا در 1088، دانشگاه پادوا در 1222 و دانشگاه ناپل در 1224 تاسیس شد. سیستم آموزشی در ایتالیا از سال 1999 سیستم بولونیا را دنبال کرده است. سیستم 3+2 و 3 چرخه به این معنی است که می توانید پس از 5 سال تحصیل از یک دانشگاه ایتالیایی با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شوید. با وجود چنین موسسات آموزش عالی قدیمی، سنت های دانشجویی ایتالیایی به همان اندازه تاریخی است!

بسته به منطقه و موسسه ای که در آن تحصیل می کنید، دانشجویان دانشگاه شما ممکن است در هر تعداد از سنت های زندگی دانشجویی مخصوص ایتالیا شرکت کنند. پس از فارغ التحصیلی از یک دانشگاه ایتالیایی، دانشجویان سراسر ایتالیا یک تاج سبز لوریا (نماد دانش) دارند که توسط فردی که قبلاً دارای مدرک تحصیلی بود، روی سر آنها قرار می گیرد.

برخی از موسسات آموزش عالی ایتالیا  مبتنی بر گلیاردیا هستند.

اخوان المسلمین یا انجمن های اجتماعی در ایالات متحده نمونه های رایج این پدیده هستند. آنها از دانشجویان می خواهند که برای فارغ التحصیلی از پایان نامه خود در مقابل هیئت اساتید و دوستان و اعضای خانواده خود دفاع کنند. با این حال اطلاع از شرایط تحصیل در ایتالیا به معنای تجربه بیش از زندگی دانشگاهی است. ایتالیایی ها به اجتماعی بودن شهرت دارند و حتی با اندکی تلاش برای یادگیری زبان ایتالیایی، در مدت زمان کوتاهی با مردم محلی دوست می شوید. از طبیعت نفس گیر گرفته تا موزه ها و تئاترهای بی شمار و زندگی شبانه هیجان انگیز حتی در کوچکترین شهرهای ایتالیا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *