وبلاگ

مهاجرت تحصیلی به کانادا و شرایط دریافت آن

بیشتر افراد به واسطه مهاجرت تحصیلی به کانادا در این کشور زندگی می کنند. محیط امن و بسیار آرام کانادا یکی از مهمترین  علل گرایش مهاجران از سراسر جهان به این کشور می باشد

بیشتر افراد به واسطه مهاجرت تحصیلی به کانادا در این کشور زندگی می کنند. محیط امن و بسیار آرام کانادا یکی از مهمترین  علل گرایش مهاجران از سراسر جهان به این کشور می باشد. در واقع تنوع فرهنگی به قدری در کانادا بالاست که هر کسی به راحتی می تواند در منطقه ای که متناسب با فرهنگ وی است سکونت یابد. مهاجرت به کانادا طی سال های اخیر در بین  ایرانی ها رواج گسترده ای یافته و اکثر هم وطن های ما بواسطه ویزای تحصیلی به کانادا مهاجرت می کنند.

مشاوره رایگان پذیرش تحصیلی

ویزای تحصیلی چیست؟

فرقی نمی کند که شما برای ادامه تحصیل قصد مهاجرت به کدام کشور خارجی را داشته باشید. در هر صورت باید مجوز تحصیل دریافت نمایید. در واقع دانشجویان غیر کانادایی تنها در صورت اخذ این مجوز می توانند در کشور کانادا اقامت داشته باشند و به تحصیل خود ادامه دهند.  دقت داشته باشید که مجوز تحصیل کانادا به معنای ویزای تحصیلی نیست و صرف داشتن آن باعث مهاجرت شما به کانادا نخواهد شد.

مدت زمان اعتبار مجوز تحصیل

پس از اینکه مهاجرت تحصیلی به کانادا انجام گرفت و شما به عنوان یک دانشجو در دانشگاه های معتبر این کشور به تحصیل مشغول شدید، مدت زمان خاصی برای اعتبار مجوز تحصیلی شما در نظر گرفته می شود. به طور معمول کل مدت زمان دانشجویی به علاوه 90 روز پس از فارغ التحصیلی به شما فرصت داده می شود تا در مورد ترک کانادا یا اقدام برای تمدید اقامت خود در این کشور  تصمیم گیری نمایید.  تبصره های دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

پذیرش مشروط

در صورتی که شما موظف شده باشید قبل از شروع دوره آموزش اصلی، یک دوره دیگر را پشت سر بگذارید به شما پذیرش مشروط داده می شود. در این شرایط طول مدت زمان اعتبار مجوز تحصیل در کشور کانادا به اندازه تمامی مدت زمانی است که شما روی هم رفته دو دوره آموزشی را سپری می کنید.

شرایط دانشجو در صورت عدم اتمام تحصیل

اگر مدت زمان مقرر شده جهت اتمام دوران تحصیلی دانشجو به پایان برسد، در حالی که وی هنوز تحصیل خود را تکمیل نکرده است باید مدت زمان اقامت خود را تمدید کرده از کشور کانادا خارج شود.

آیا دانشجو می تواند به کشور خود سفر کند؟

مهاجرت تحصیلی به کانادا هیچ محدودیتی در زمینه رفت و آمد به کشور مبدا برای دانشجو ایجاد نمی کند. دانشجویان می توانند در طول دوران تحصیل خود به کشور خویش سفر کنند به شرط اینکه هنگام بازگشت به کانادا، مدرکی را ارائه دهند که نشان می دهد آنها اشتغال به تحصیل دارند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

دانشجو در تمامی مقاطع تحصیلی از کارشناسی گرفته تا دکتری جهت مهاجرت تحصیلی به کانادا در ابتدای امر باید ویزای تحصیلی را از کشور میزبان دریافت کند. در این راستا سن دانشجو به عنوان یک فاکتور مهم و اساسی در نظر گرفته می شود. به طور مثال متقاضیان ادامه تحصیل در کانادا برای مقطع کارشناسی باید در رده سنی 18 تا 24 سال باشند.

مدارک لازم  برای دریافت مجوز تحصیل

دریافت نامه پذیرش از دانشگاه هدف

داشتن پاسپورت قانونی و معتبر

در اختیار داشتن اسناد معتبر و قانونی که نشان دهد شما تمکن مالی دارید و قادر هستید هزینه های زندگی در این کشور را بپردازید.

مدرک تافل یا آیلتس

ارائه انگیزه نامه

ترجمه و معادل سازی مدرک تحصیلی دانشجو

نکته: توجه داشته باشید که هر کدام از مدارک  فوق در اخذ مجوز تحصیل یا رد ویزای تحصیلی نقش مهمی بر عهده دارد. به همین جهت سعی کنید موارد مذکور را کامل و بدون نقص ارائه دهید.

مشاوره حرفه ای جهت دریافت ویزای تحصیلی

با توجه به اینکه اگر ویزا شما به هر دلیل رد شد احتمال رد شدن آن در نوبت های بعدی افزایش خواهد یافت حتما پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر، از افراد متخصص مشاوره های لازم را دریافت نمایید. شرکت حقوقی داد آفرینان به سرپرستی رامتین خیری می تواند کمک شایانی به شما داشته باشد. در این موسسه تمامی اطلاعات به طور دقیق در اختیار شما قرار میگیرد. مشاورین دفتر وکالت داد آفرینان در تمامی مراحل مهاجرت از زمان ترجمه مدارک تحصیلی گرفته تا تنظیم انگیزه نامه و سایر مدارک مورد نظر همراه شما هستند. همچنین رزرو وقت جهت بایومتریک نیز توسط این شرکت انجام خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *