وبلاگ

شرایط زبان برای پذیرش و بورسیه تحصیلی آلمان

اگر می خواهید پذیرش تحصیلی آلمان را به دست بیاورید و در این کشور تحصیل کنید، لازم است که مهارت های انگلیسی یا آلمانی کافی داشته باشید. اگر هدف شما درخواست بورسیه تحصیلی آلمان است، حتی در آن صورت به گواهینامه مهارت زبان انگلیسی یا آلمانی نیاز دارید. دانشگاه های آلمان همیشه مدرک مهارت زبان را از دانشجویان بین المللی می خواهند. این مهارت زبان را می توان با گواهینامه های اخذ شده پس از حضور در آزمون های استاندارد زبان نشان داد. بنابراین، این مقاله راهنمای مفصلی در مورد چگونگی تکمیل این شرط مورد نیاز زبان به منظور درخواست پذیرش در دانشگاه آلمان ارائه می دهد.

ضرورت تسلط به زبان انگلیسی برای پذیرش تحصیلی آلمان

زبان در مطالعات موفق دانشگاهی نقش مهمی ایفا می کند. با این حال ، باید در نظر داشته باشید که اکثر دوره های دانشگاه های آلمان به زبان آلمانی ارائه می شود. آلمان دارای تاریخ و ارزشهای فرهنگی جالبی است. اگر بتوانید زبان آلمانی را درک کنید، با خواندن کتابهای قدیمی آلمانی مجذوب خواهید شد. علاوه بر این، موسسات آلمانی که دوره های بین المللی را ارائه می دهند، به زبان انگلیسی تدریس می کنند. این امر برای یک دانشجوی بین المللی ضروری است که به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشد. همچنین ممکن است برخی از دوره های بین المللی را پیدا کنید که به دو زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می شوند. به همین دلیل باید به هر دو زبان تسلط کافی داشته باشید.

شرایط زبان آلمانی برای پذیرش در دانشگاه آلمان

اگر قبلاً در دوره ای ثبت نام کرده اید یا می خواهید برای دوره ای که به طور کامل به زبان آلمانی آموزش داده می شود، درخواست دهید، بدون داشتن تسلط کافی بر زبان آلمانی هرگز نمی توانید در مطالعات شرکت کنید. علاوه بر این ، برای برقراری ارتباط روزانه با مردم ، همیشه باید زبان آلمانی را یاد بگیرید. شما می توانید استعداد زبان آلمانی خود را با ارائه گواهی اخذ شده پس از پاکسازی آزمون استاندارد زبان آلمانی ثابت کنید. اگر گواهی مهارت زبان ندارید، می توانید گواهی ارائه دهید که نشان می دهد دوره قبلی خود را به زبان آلمانی خوانده اید..

الزامات تسلط به زبان آلمانی برای مقاطع تحصیلی مختلف در آلمان

تسلط به زبان آلمانی برای مدرک کارشناسی

اگر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان هستید که در آن سخنرانی ها به زبان آلمانی ارائه می شود، باید حداقل مهارت DSH II یا C1 CEFR داشته باشید.

تسلط به زبان آلمانی برای مدرک کارشناسی ارشد

اگر در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد در دانشگاه آلمان شرکت می کنید، باید حداقل مهارت سطح DSH II یا DSH I را داشته باشید.

تسلط به زبان آلمانی برای مدرک دکتری

ادامه تحصیل در مقطع  دکتری به مهارت های خاص زبان آلمانی نیاز ندارد. با این حال ، مهارت های زبانی که باید ارائه دهید بستگی کامل به دانشگاه آلمان دارد که در آن پذیرفته می شوید.

گواهینامه های زبان آلمانی که توسط دانشگاه های آلمان به رسمیت شناخته شده است.

گواهینامه هایی که در آلمان توسط دانشگاه های آلمان برای سطح C1 CEFR به زبان آلمانی به رسمیت شناخته شده است به شرح زیر است:

  • گواهی DSH که باید سطح 2 یا بیشتر باشد.
  • گواهی TestDaF با حداقل 4 امتیاز در 4 بخش مختلف.
  • گواهی GDS که باید سطح C2 یا بیشتر باشد.
  • گواهی زبان کنفرانس وزیران آموزش و پرورش با حداقل سطح C2 در همه بخش ها.

شرایط زبان انگلیسی برای پذیرش تحصیلی آلمان

هنگام پذیرش دوره بین المللی در دانشگاه آلمان، باید در نظر داشته باشید که تسلطبه زبان انگلیسی یک شرط ضرورری می باشد. این امر برای درک خوب درس­ها و فعالیت­های مختلف ضروری است. بنابراین، به عنوان یک دانشجوی بین المللی در دانشگاه های آلمان، باید مهارت های زبان انگلیسی و برخی مهارت های اولیه آلمانی را برای معاملات روزانه داشته باشید.

گواهینامه های استاندارد زبان انگلیسی پذیرفته شده توسط دانشگاه های آلمان

گواهینامه های زیر به عنوان مدرک زبان انگلیسی توسط موسسات آلمانی پذیرفته می شود.

گواهی مهارت زبان انگلیسی از مدرسه متوسط ​​انگلیسی( برای این نوع گواهینامه، شما باید 5 تا 6 سال در مدرسه متوسط ​​انگلیسی که روش تدریس زبان انگلیسی ارائه می شود، درس خوانده باشید)

گواهینامه آیلتس( شما باید حداقل نمره 4.5 (B1) یا 5.0 (B2) را داشته باشید).

B1 مقدماتی

B2 اول

C1 پیشرفته

مهارت C2

UNIcert با حداقل I (B1) یا II (B2)

گواهی TOEIC

نمرات TOEFL.

در آزمون کاغذی باید 450 (B1)/500 (B2) امتیاز کسب کنید. 130 (B1)/170 (B2) در آزمون مبتنی بر کامپیوتر. و در آزمون مبتنی بر اینترنت، باید 60 (B1)/80 (B2) را بدست آورید.

اثبات صلاحیت قبلی اخذ شده در کشوری که زبان مادری آن زبان انگلیسی است.

لیست آزمون های زبان انگلیسی و آزمون های زبان آلمانی پذیرفته شده در دانشگاه های آلمان، گزینه هایی را  جهت انتخاب آزمون برای حضور آتی، در اختیار شما قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی. اگر واضح نیست با فلش کناری سوال راحتتری تولید کنید. *