وبلاگ

معرفی دانشگاه های برتر اروپا

معرفی دانشگاه های برتر اروپا

دانشگاه های برتر اروپا موضوعی است که می خواهیم در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم. مراکز علمی اروپا دارای جایگاه و اعتبار بسیار بالایی در سطح جهان هستند. مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی و آموزش عالی دانشگاه های اروپا مهمترین عوامل جذب دانشجویان از سراسر جهان به حساب می آید. هر ساله بر تعداد تقاضا جهت پذیرش در دانشگاه های اروپا افزوده می شود.

دانشگاه های برتر اروپا/ آکسفورد

اینکه دقیقا در چه سالی، دانشگاه آکسفورد تاسیس شده مشخص نیست. با این وجود برخی اسناد نشان می دهند  که دانشگاه آکسفورد  در قرن سیزدهم میلادی ساخته شده است. این دانشگاه با دارا بودن کتابخانه ای مشتمل بر 11 میلیون جلد کتاب جزء دانشگاه های برتر اروپا به شمار میرود. انگلستان تا سال 1878 از پذیرش دانشجویان خانم به این دانشگاه امتناع میکرد. این روند تا اوایل سال 1920 ادامه داشت تا اینکه رفته رفته به زنان اجازه تحصیل در دانشگاه آکسفورد داده شد.

جایگاه علمی آکسفورد

تحقیقات علمی بسیار مهمی در دانشگاه آکسفورد انگلستان انجام گرفته است. دریافت مدرک زبان از این دانشگاه به منزله این است که دانشجو از نوابغ علمی به شمار می آید. جایگاه علمی دانشگاه آکسفورد به قدری بالاست که کارفرمایان به محض دیدن مدرک تحصیلی شما، دید بسیار مثبتی نسبت به مهارت و آموخته های شما پیدا می کنند.

دانشگاه های برتر اروپا/ دانشگاه فنی مونیخ

همانطور که از نام این دانشگاه بر میاید بیشترین حوزه تدریس در رشته های مهندسی و فنی صورت می پذیرد. دانشگاه فنی مونیخ در کشور آلمان واقع شده است. این دانشگاه دارای چندین دفتر تحقیقاتی در قاره های آمریکا، آسیا و اروپا می باشد.

از بین 40000دانشجو که به طور سالانه در این دانشگاه پذیرفته می شوند، تنها 20% از آنها بین المللی هستند.

دانشگاه های برتر اروپا/ کمبریج

دانشگاه کمبریج یکی دیگر از دانشگاه های برتر اروپا به حساب می آید که دارای قدمت 800ساله است. تا سال 1909 اتفاق بسیار جالبی در دانشگاه کمبریج انجام می گرفت. به دانشجویانی که در امتحانات ریاضی در مقطع تحصیلی کارشناسی، نمره پایینی می گرفتند، قاشق بزرگ چوبی نشان داده میشد. این قاشق جادویی امروزه  در کالج سنت جان نگهداری می شود.

افتخارات دانشگاه کمبریج

بزرگترین کتابخانه انگلستان را در خود جای داده است.

موزه بزرگ اشمولیان  به همراه چند گالری معروف در این دانشگاه واقع شده است.

مرکز هنری  این دانشگاه در مقایسه با نمونه های مشابه از قدمت بسیار طولانی برخوردار است. به عبارت دیگر این کشور دارای اولین موزه دانشگاهی جهان می باشد.. هنرمندان بزرگ جهان همچون میکل آنژ، پیکاسو آثار ارزشمندی خلق نموده اند که در این مراکز هنری قابل نمایش هستند.

دانشگاه های برتر اروپا/ ادینبورگ

مرکز آموزش عالی  ادینبورگ به عنوان ششمین دانشگاه تاریخی بریتانیا شناخته می شود. کالج علوم انسانی، علوم اجتماعی و مهندسی از جمله مهمترین دانشکده های این دانشگاه به شمار می آیند. جالب است بدانید که دانشگاه ادینبورگ روابط بین المللی بسیار قوی و محکمی با سایر کشور های جهان به خصوص آمریکا و چین برقرار می کند. به طور کلی این دانشگاه ظرفیت پذیرش 35000 دانشجو را دارد که اکثر آنها از دانشجویان بین المللی هستند.

دانشگاه های برتر اروپا/ ای تی اچ زوریخ

دانشگاه ای تی اچ سوئیس در زمینه توسعه و ترویج علوم اقتصاد و جامعه شناسی حرف اول را میزند. دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند به متخصصین و افراد حرفه ای تبدیل خواهند شد. قطعا فارغ التحصیلان دانشگاه ای تی اچ سوئیس در حوزه های تولید انرژی و تامین سلامت جهانی بسیار مفید عمل خواهند کرد.

دانشگاه های برتر اروپا/ امپریال لندن

کالج امپریال، نوابغی را در خود جای داده که می توانند در مسائل پزشکی و تحقیقات بالینی، حرفی برای گفتن داشته باشند. این دانشگاه فرصت هایی را فراهم می آورد تا دانشجویان بتوانند با خیال آسوده با کارکنان و اساتید دانشگاه به گفتگو و تبادل نظر بپردازند. در یک تعریف کلی و جامع می توان چنین گفت: مرکز آموزش امپریال لندن از نوآوری های علمی در سطح بین المللی پشتیبانی وسیعی ارائه می دهد.

جمع بندی

تحصیل در دانشگاه های برتر اروپا، وجه علمی کاملا متمایزی برای شما ایجاد می کند. این دانشگاه ها بر یادگیری مهارت تاکید ویژه دارند. به همین دلیل دانشجویانی که از این دانشگاه های سطح بالا فارغ التحصیل می شوند، عموما افرادی با استعداد  و رزومه قوی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی. اگر واضح نیست با فلش کناری سوال راحتتری تولید کنید. *