وبلاگ

نامه پذیرش در دانشگاه های اروپایی چیست؟

نامه پذیرش در دانشگاه های اروپایی چیست؟

نامه پذیرش دانشگاه نوعی سند است که نشان می دهد شما برای شرکت در هر برنامه تحصیلی مورد نظر خود توسط دانشگاه تأیید شده اید. نامه تأیید شامل موارد زیر است: این نامه حاوی کارت پاسخگویی پذیرش است که نشان می دهد برای پذیرش دعوتنامه تحصیلی دانشگاه باید نامه را امضا کنید. همچنین دارای تمام جزئیات موسسه آموزشی است که قصد تحصیل در آن را دارید. مهلت های ثبت نام نیز در نامه ذکر شده است که آخرین تاریخ ثبت نام دوره است. تاریخ امتحانات کنکور دانشگاه و آزمون زبان آلمانی نیز در نامه درج گردیده است. در نهایت، تمام جزئیات مربوط به روز جهت گیری نوشته شده است و اطلاعاتی در مورد فعالیت ها و مکان های دانشگاه ارائه می دهد. و برای اخذ پذیرش تحصیلی در اروپا میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید

نامه تاییدیه پذیرش مشروط دانشگاه چیست؟

این نامه ای است که باید به صورت امضا شده به اداره پذیرش تحویل دهید. شرایطی را دارد که باید قبل از امضای آن و دانشجو شدن در آن دانشگاه تکمیل کنید. بیشتر شامل آزمون های پیش دانشگاهی یا برخی اقدامات مقدماتی است.

مدرک ورودی دانشگاه (HZB) چیست؟

(HZB) سندی است که باید هنگام درخواست پذیرش ارائه دهید. این معیار معادل بودن شما را از یک دانشگاه به یک Abitur آلمانی تعیین می کند. اما اگر تحصیلات خارجی شما برابر HZB نباشد، باید برای امتحان در آزمون شرکت کنید تا واجد شرایط تحصیل در دانشگاه های آلمان باشید. در نظر داشته باشید که، زمانی این سند معتبر است که تمام معیارهای دیگر دانشگاه را برآورده کنید.

شرایط زبان برای تحصیل در آلمان؟

چندین آزمون وجود دارد که در آلمان به عنوان گواهینامه زبان آلمانی پذیرفته شده است. از جمله:

  • TestDaf سطح IV
  • گواهی DSH IIیا III
  • گواهی DSD سطح II
  • گواهی Telc Deutch C1یا B2 Hochschule
  • گواهینامه گوته C2
  • آزمون سنجش که در پایان کلاس های آمادگی ارائه می شود.

مدارک زبان انگلیسی پذیرفته شده در آلمان به شرح زیر است:

  • گزارش رسمی آزمون تافل با امتیاز Pbt-66 ، IbT-88
  • مدرک زبان انگلیسی کمبریج A ، Bیا C
  • گزارش رسمی آزمون آیلتس که باید یک واحد آموزشی با بیش از 6.5 باند باشد.

نکته: اشکال دیگر آزمون ها به ندرت پذیرفته می شوند. علاوه بر این، دانشگاه ها می توانند شرایط آزمون زبان خود را داشته باشند و همه آزمون ها پذیرفته نمی شوند.

رونوشت نمرات

این سندی است که توسط دانشگاهی که قبلاً در آن تحصیل کرده اید به شما ارائه شده است. تمام اطلاعات مربوط به دوره هایی که مطالعه کرده اید و نمرات کسب شده را نشان می دهد. رونوشت یک سند رسمی است که توسط دانشگاه امضا و مهر می شود.

گواهی اعتبار

این سند رسمی است که توسط وزارت آموزش و پرورش یا یک دفتر مشابه در کشوری ارائه شده است که مدرک قبلی خود را از آن گرفته اید. این سند نشان می دهد که شما تحصیلات خود را از موسسه ای گرفته اید که توسط وزارت آموزش و پرورش ملی تأیید شده است.

اسناد رسمی

اسناد رسمی احراز هویت اسناد است. اصل مدارک فتوکپی باید مهر و امضاء رسمی توسط مقام رسمی باشد. علاوه بر این، این قانون مربوط به گواهینامه ها، امضا و تأیید صحت دیجیتالی نیست.

معادل سازی مدارک تحصیلی

اگر قصد تحصیل در دانشگاه آلمان را دارید، باید دارای مدرک معادل با هر دانشگاه آلمانی باشید. برای نشان دادن معادل بودن تحصیلات خود، باید سند رسمی را از موسسه ای که مدرک قبلی خود را داشتید، دریافت کنید.

برنامه درسی برای تحصیل در آلمان

این سندی است که دارای تمام اطلاعات مربوط به مهارت ها و تحصیلاتی است که در مدرک قبلی کسب کرده اید. با این حال، این پتانسیل ها باید مطابق معیارهای خاص دانشگاه برای برنامه های خاص باشد.

برنامه درسی باید توسط کاتالوگ ماژول های تحصیلی مربوطه همراه با تمام توضیحات لازم به بخش و مقطع تحصیلی دانشگاه ارائه شود.

اطلاعاتی که باید در رزومه درج شود.

هر زمان که دانشگاه رزومه شما را می خواهد، باید تحصیلات رسمی یا غیررسمی را که قبلاً آموخته اید، کارآموزی، مشاغل قبلی را به ترتیب خاص جمع آوری کرده و ارائه دهید. علاوه بر این، باید اطلاعات شما را در مورد مهارت ها و استعدادها نیز در بر بگیرد. اطلاعات رسمی آموزش و پرورش باید شامل مدارس، نام دانشگاه ها، تاریخ فارغ التحصیلی، موضوعاتی که مطالعه کرده اید و غیره باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی. اگر واضح نیست با فلش کناری سوال راحتتری تولید کنید. *