وبلاگ

ویزای تحصیلی نروژ را دریافت کرده و از زندگی رویایی در این کشور لذت ببرید.

ویزای تحصیلی نروژ را دریافت کرده و از زندگی رویایی در این کشور لذت ببرید.

ویزای تحصیلی نروژ موضوعی است که قصد داریم در این مقاله به طور مفصل به آن بپردازیم. با ما همراه باشید تا از ناگفته های مهاجرت تحصیلی به نروژ مطلع گردید. ورود به یک کشور جدید جهت تحصیل و زندگی همیشه یک چالش خواهد بود. خوشبختانه نروژ یک جامعه شفاف و منظم است و موسسات نروژی تمام تلاش خود را برای سهولت انتقال دانشجو در نروژ انجام میدهند.

 

اخذ شماره هویت نروژی جهت دریافت ویزای تحصیلی الزامی می باشد.

اگر می خواهید بیش از شش ماه در نروژ بمانید و اقامت تحصلی این کشور را به دست آورید، باید در اداره ثبت ملی ثبت نام کنید تا به شما شماره هویت 11 رقمی (تاریخ تولد به علاوه یک شماره شخصی 5 رقمی) اعطا شود. در صورتی که فرد متقاضی، یک شهروند اتحادیه اروپا باشد ، باید با دفتر ارزیابی مالیات محلی ملاقات کند تا شماره هویت ملی خود را بدست آورد. این شرایط برای دانشجویان بین المللی کمی متفاوت است. دانشجویان ایرانی و سایر دانشجویان متقاضی ویزای تحصیلی نروژ که از کشور هایی خارج از اتحادیه اروپا هستند، یک شماره ملی یا یک شماره D را به صورت خودکار به از طریق پست دریافت خواهند کرد.توجه داشته باشید که برای دریافت کارت اقامت هنوز مرحله دیگری در پیش روی شماست. این شماره برای افتتاح حساب بانکی، اخذ کارت دانشجویی و سایر موارد مورد نیاز است.

شماره D (شماره ساختگی) برای چه کسانی مناسب است؟

دانشجویان کشورهای شمال اروپا و یا دانشجویان بین المللی که قصد دارند کمتر از شش ماه در نروژ بمانند، می توانند برای شماره D (شماره ساختگی) درخواست دهند. این شماره ممکن است برای افتتاح حساب بانکی استفاده شود. برای درخواست این شماره، در صورت اقامت در خارج از کشور، با دفتر ارزیابی مالیات محلی خود یا دفتر ثبت ملی در اسلو تماس بگیرید.

 

خدمات سیستم بانکی برای دانشجویان بین المللی

متقاضیان ویزای تحصیلی نروژ برای افتتاح حساب بانکی در یک بانک نروژی به شماره هویت نروژی نیاز دارند. شما می توانید بین بانک های محلی یا منطقه ای یا بانک هایی با شعبه در سراسر نروژ یکی را انتخاب کنید. برخی از بانک ها نیز بانک های آنلاین خالص هستند و هیچ شعبه فیزیکی ندارند. بانک های نروژی راه حل های پیشرفته ای برای بانکداری آنلاین دارند تا بتوانید حساب های خود را مدیریت کنید. صورت حساب ها را پرداخت کرده و پول را به صورت آنلاین انتقال دهید. کارت های اعتباری خارجی به طور گسترده در نروژ پذیرفته شده است و ماشین های نقدی به راحتی در دسترس هستند.

 

زندگی دانشجویی در نروژ

وقتی همه موارد کاربردی وجود دارد، می توانید تمرکز خود را روی موارد بعدی شروع کنید. به عنوان یک دانشجوی مهاجر در نروژ، هرگز از تجربه های زندگی کم نخواهید داشت. مهم نیست که ترجیحات شما چیست، شما باید بتوانید چیزی جالب را فراتر از کتاب ها و کلاس ها پیدا کنید. آزادی طبیعت هرگز دور نیست، حتی در شهرهای بزرگ. و بسیاری از شهرها دارای زندگی فرهنگی پر جنب و جوش با کافه بارها و کلوب های موسیقی هستند. زندگی در نروژ هرگز کسل کننده نخواهد بود.

 

لذت بردن از زندگی شهری

 

همه موسسات دارای سازمان رفاه دانشجویان هستند. سازمان رفاهی دانشجویان محلی شما می تواند خدمات مختلفی را ارائه دهد ، از خدمات بهداشتی در محوطه دانشگاه گرفته تا فعالیت های ورزشی. ما اکیداً توصیه می کنیم از خدمات آنها استفاده کنید. به هر حال، آنها برای رفاه شما وجود دارند. شما معمولاً با پرداخت هزینه ترم اجباری که برای ثبت نام در امتحانات نیز لازم است، عضو می شوید. بسته به اندازه موسسه خدمات متنوعی را دریافت خواهید کرد. از جمله، آنها مهد کودک، مشاوره، خدمات بهداشت روانی، غذاخوری، محل اسکان دانش آموزان و امکانات/فعالیت های ورزشی را سازماندهی می کنند.

متقاضیان ویزای تحصیلی نروژ پس از دریافت مجوز تحصیلی از راه های مختلف به این کشور سفر می کنند.

بسیاری از دانشجویان با هواپیما به نروژ می آیند. هر دو شرکت هواپیمایی اصلی اروپایی و هواپیماهای ارزان قیمت جدید به مقاصدی در گوشه و کنار نروژ خدمات رسانی می کنند. مرکز اصلی پروازهای بین المللی به نروژ فرودگاه اسلو گاردرمون است. همچنین می توانید با کشتی های دانمارک، آلمان و انگلستان و با قطار از طریق سوئد به نروژ برسید.

هنگامی که در نروژ هستید، نباید فرصت تجربه سایر مناطق کشور متنوع ما را نسبت به محل تحصیل خود از دست بدهید. با وجود جغرافیا و مسافت های طولانی، اکثر مکان ها با وسایل نقلیه عمومی قابل دسترسی هستند. البته ، اگر تنهایی را ترجیح می دهید و پناهگاه شخصی خود را پیدا کنید، بیابان هرگز دور نیست.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مراکز علمی نروژ می توانید به وب سایت های اختصاصی آنها مراجعه کنید. اطلاعات دقیقی در مورد نحوه برنامه ریزی تحصیلی در نروژ به شما ارائه خواهد شد. برای اطلاع از مکان¬های دیدنی، محل اقامت و غیره به نزدیکترین دفتر گردشگری مراجعه کنید تا از زندگی دانشجویی در نروژ لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *