انتخاب کشور برای مهاجرت از طریق تحصیل و ویزای دانشجویی امری است که باید به دقت و با جزییات بررسی شود. دریافت ویزای تحصیلی یکی از سریع ترین و مطمئن ترین راه های ورود به هر کشوری می باشد. این در حالی است که دریافت سایر انواع ویزاها مانند ویزاهای توریستی یا کاری در سال های اخیر به خصوص برای پاسپورت های ایرانی بسیار سخت شده است. جهت انتخاب کشور لازم است تا متقاضی تمام معیارهای خود را از جمله امکان کار دانشجو ٫ امکان ورود همزمان با همسر ٫ اجازه کار همسر٫ شهریه دانشگاه ها ٫ امکان دریافت بورسیه های تحصیلی ٫ ریسک رد شدن ویزا ٫ فاصله از ایران و… در نظر بگیرد.

برای تحصیل در هر کشور لازم است به زبان تحصیل آن کشور مسلط باشید و دریافت نمره آزمون زبان مورد قبول یکی از سد های اصلی مهاجرت ایرانیان به خارج از کشور می باشد. برای دریافت نمره آزمون های زبان در کوتاه ترین زمان با مشاورین ما تماس بگیرید. موسسه مهاجرتی ایزی امیگریت می تواند در اسرع وقت پذیرش تحصیلی شما را از بهترین دانشگاه های دنیا دریافت نماید. 

آن چه در این مقاله خواهید خواند

آسان ترین کشورها برای دریافت پذیرش تحصیلی

کشور آمریکا بعد از هند بیشترین تعداد دانشگاه ها را جهت تحصیل دانشجویان بین المللی دارد. به طور کلی بیش از ۳۰۰۰ دانشگاه و کالج در این کشور وجود دارد و از این رو اخذ پذیرش تحصیلی در ایالات متحده آمریکا به جهت وجود فرصت های زیاد برای تحصیل یکی از آسان ترین کشورها برای دریافت پذیرش تحصیلی است.

اما باید به این نکته توجه کنید که صرفا داشتن پذیرش تحصیلی ضامن دریافت ویزای دانشجویی شما نیست و برای دریافت ویزا شما باید تمام جوانب را در نظر بگیرید. اطلاعات بیشتر درباره عوامل تاثیر گذار بر دریافت ویزاهای دانشجویی را میتوانید در این مقاله مطالعه کنید.
 

سریع ترین کشور برای دریافت پذیرش دانشجویی

برای شروع هرچه سریعتر تحصیل خود در خارج از ایران میتوانید کشور ترکیه را انتخاب کنید که نیازی به دریافت ویزا ندارد. تحصیل در ترکیه مزایای بسیار زیادی از جمله نزدیک بودن به ایران٫ شهریه پایین دانشگاه ها٫ رتبه علمی بالای دانشگاه ها و امکان انتقالی گرفتن حین یا پس از تحصیل به کشورهای آمریکا و کانادا را دارد.

شرایط دریافت پذیرش تحصیلی

تحصیل در دبیرستان

تحصیل در کالج

تحصیل در دانشگاه

تحصیل در دوره های زبان

پذیرش دانشجویی بدون نیاز به نمره زبان