وبلاگ

چگونه می توانیم در کشورهای اروپایی تحصیل کنیم؟

• تسلط بر زبان کشور مقصد

کشورهای اروپایی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در خارج از کشور هستند. اکثر دانشگاه های برتر جهان در قاره اروپا واقع شده اند. به همین دلیل آرزوی خیلی از جوانان است که در کشورهای اروپایی ادامه تحصیل دهند و برای رسیدن به اهداف و رویاهای خود تلاش کنند. اما سوالی که در این میان مطرح می شود و در ذهن خیلی از کاربران وجود دارد این است که چگونه می توانیم در کشورهای اروپایی تحصیل کنیم؟ اگر می خواهید با نحوه اخذ پذیرش تحصیلی در اروپا بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

چگونه می توانیم در کشورهای اروپایی تحصیل کنیم؟

اولین قدم برای آغاز مهاجرت تحصیلی

برای اخذ پذیرش تحصیلی در ترکیه و سایر کشورهای اروپایی اولین کاری که متقاضیان باید انجام دهند انتخاب رشته، مقطع و دانشگاه مد نظر است. سپس باید اطلاعات کاملی در مورد شرایط پذیرش آن دانشگاه به دست آورند تا بتوانند تمامی مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنند. هر یک از دانشگاه های اروپایی برای تکمیل و ارسال مدارک مدت زمان خاصی را تعیین می کند و متقاضی باید با دریافت مشاوره و تنظیم برنامه های خود تمامی مدارک را در مهلت مشخص شده ارسال کند تا مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت تایید شدن مقدمات سفر و مهاجرت خود را فراهم نماید. به طور کلی این فرآیند حدود 6 ماه الی یک سال زمان می برد.

ویزای تحصیلی برای پذیرش در بهترین دانشگاه های اروپایی

برای تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپایی متقاضیان باید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایند. دریافت ویزای تحصیلی ضمن اینکه موجب می شود دانشجو در محیطی با بالاترین استانداردهای آموزشی قرار بگیرد، در آینده نیز فرصت های شغلی بی نظیری برای او به وجود می آورد. به همین دلیل خیلی از جوانان مهاجرت تحصیلی به اروپا را انتخاب می کنند. پس از طی نمودن مراحل ذکر شده در بالا و دریافت دعوت نامه و تاییدیه از سوی دانشگاه مد نظر مدت زمانی طول می کشد تا ویزای تحصیلی برای فرد صادر گردد. با دریافت این ویزا دانشجو می تواند در طی مدت زمان تحصیل همانند یک شهروند اروپایی از تمامی امکانات و مزایای زندگی در اروپا بهره مند شود. معمولا اکثر کشورهای اروپایی پس از فارغ التحصیلی دانشجویان مدت زمان کوتاهی به آن ها مهلت می دهند تا یک کار مناسب پیدا کنند و برای دریافت ویزای کاری اقدام کنند.

ویزای تحصیلی برای پذیرش در بهترین دانشگاه های اروپایی - وبسایت مهاجرت آسان

تسلط بر زبان کشور مقصد

تسلط بر زبان کشور مقصد یکی از مهم ترین شروط پذیرش اکثر دانشگاه های جهان هستند. زیرا ویزای دانشجویی با هدف ادامه تحصیل فرد در آن کشور صادر می شود باید بتواند استاندارندهای زبان دانشگاه مقصد را رعایت نماید و بر آن مسلط باشد. این موضوع به حدی اهمیت دارد که برای اخذ پذیرش تحصیلی در آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی پیش از ورود به دانشگاه آزمون های بین المللی خاصی برای دریافت مدرک زبان برگزار می کنند و متقاضی در صورتی که بتواند یک نمره مورد قبول در آن ها کسب کند می تواند به ادامه تحصیل در آن دانشگاه بپردازد. البته در میان کشورهای اروپایی مانند یونان و قبرس شمالی وجود دارد که تسلط کامل بر زمان را از شروط پذیرش خود حذف کرده اند و با قوانین و تعهدات خاصی دانشجویان خارجی بدون مدرک زبان را می پذیرند. اما قطعا دانشجویانی که به زبان کشور مقصد مسلط هستند زندگی بهتری در محیط آنجا خواهند داشت و با مشکلات کمتری مواجه می شوند.

• تسلط بر زبان کشور مقصد

هزینه های اخذ ویزای تحصیلی اروپا

اخذ پذیرش تحصیلی نروژ و سایر کشورها دارای هزینه های متفاوتی است و نمی توان مقدار مشخصی را برای پذیرش تحصیلی در اروپا اعلام نمود. در واقع همه چیز به کشور مقصد مهاجرت و همچنین شهر و دانشگاهی که فرد در آن پذیرفته شده است بستگی دارد. برخی از بهترین دانشگاه های اروپایی با ارائه بورسیه های متفاوت شرایطی را برای جذب دانشجویان خارجی بیشتر فراهم نموده اند و خیلی محبوب و پر طرفدار هستند. البته توجه داشته باشید که فرآیند اخذ ویزای تحصیلی هزینه خاصی ندارد اما مهاجرت تحصیلی به اروپا شامل هزینه هایی است که از از جمله آن ها می توان به هزینه شرکت در آزمون، هزینه ترجمه مدارک، هزینه شهریه دانشگاه، هزینه تمکن مالی و درخواست ویزا اشاره نمود. بنابراین متقاضیان برای تخمین هزینه های مهاجرت تحصیلی خود به اروپا باید پارامترهایی مانند کشور انتخابی، مقطع تحصیلی، نوع دانشگاه و داشتن بورسیه را در نظر بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی. اگر واضح نیست با فلش کناری سوال راحتتری تولید کنید. *