تحصیل در امارات

 

 کار حین تحصیل در امارات

دانشجویان مقطع لیسانس در دبی می توانند 10 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 12 دلار به ازای هر ساعت کار کردن دریافت نمایند.

دانشجویان مقطع فوق لیسانس در دبی در حین تحصیل می توانند 20 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 10 تا 12 دلار به ازای هر ساعت کار دریافت نمایند که این مبلغ بخش اعظمی از هزینه های تحصیلی دانشجو را تامین می کند.

تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه های دبی این امکان را به دانشجویان می دهد درک مناسبی از مسائل مربوط به کسب و کار بدست آورید و پاسخ مناسبی برای سوالات پژوهشی خود بدست آورید و دانشجویان می توانند به صورت یک فرد حرفه ای در آژانس های تحقیقاتی و یا در مراکز دولتی یا حتی در کارهای شخصی مشغول به کار شوند. اگر دانشجویان مقطع دکترا به صورت تمام وقت به تحصیلات خود ادامه دهند با گذشت 8 ترم این مقطع را به پایان می رسانند اما دانشجویانی که به صورت نیمه وقت مشغول تحصیل می شوند ممکن است 10 تا 12 ترم به طول بیانجامد البته لازم به ذکر است که حداکثر زمان تحصیل در مقطع دکترای دبی 14 ترم می باشد. دانشجویان مقطع دکترا میبایست با راهنمایی و مشاوره یک استاد راهنما در پایان تحصیل یک پایان نامه نیز تحویل بدهند و برای اخذ پذیرش نیز ابتدا باید نظر یک استاد راهنما را جلب کرده باشند.

 

 کار پس از تحصیل در امارات

 در کشور امارات فرصت ماندن و پیدا کردن کار پس از تحصیل برای دانشجویان به خصوص دانشجویان ایرانی فراهم نیست و بعد از تحصیل در امارات در یک فرصت کوتاه باید یا جذب بازار کار شوند و یا از طرق دیگر مانند سرمایه گذاری و … بتوانند نوع اقامت تحصیلی امارات را تغییر داده تا بتوانند اقامت امارات را اخذ نمایند. 

 اما نکته بسیار مهمی که در امارات باید در نظر گرفت این است که، تا زمانی که برای این کشور منافع داشته باشید می توانید در امارات اقامت داشته باشید. این کشور هیچ فرض اخذ اقامت و تابعیت برای متقاضی متصور نیستند و این نکته به نظام حقوقی ضعیف در این کشور بازمی گردد. ذکر یک نکته دیگر در این مورد ضروری می باشد که با توجه به حس نژادپرستی در امارات به خصوص با ایرانی ها شاید شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت امارات برای ایرانی ها مشکل باشد.

اکثر عزیزانی که تحصیل در امارات را انتخاب می کنند به این منظور است که بتوانند در دانشگاه هایی که نماینده دانشگاه های معتبری از انگلستان، آمریکا، کانادا و بسیاری از کشور های دیگر می باشند پذیرش بگیرند و بعد از گذراندن یک یا دو سال تحصیل در این دانشگاه ها بتوانند به دانشگاه های اصلی در کشور مبدأ انتقالی بگیرند.

 

ویزای همراه دانشجو در امارات

اخذ ویزای همراه دانشجو برای تحصیل در امارات، برای مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر خواهد بود.

به منظور اخذ ویزای همراه دانشجو در امارات، داشتن شرایطی الزامیست. به این منظور می بایست حقوق ماهانه متقاضی بین 2 تا 3 هزار درهم  به ازای هر  نفر باشد تا متقاضی واجد شرایط درخواست ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود باشد.

اخذ ویزای همراه امارات‌متحده‌عربی هزینه نسبتا  کمی دارد اگر خانواده متقاضی خارج از امارات‌متحده‌عربی باشند ، وی می بایست ابتدا درخواست ویزای اقامت برای خانواده خود داشته باشند و زمانی که آنها به خاک امارات رسیدند ، متقاضی تا۳۰ روز وقت دارد تا برای ویزای همراه آنها درخواست دهد.

مدارک مورد نیاز شامل فرم درخواست ویزا ، فیش حقوقی ، نامه اشتغال به تحصیل دانشگاه، گواهی ازدواج ، گواهی تولد نوزاد ، پرینت بانکی سه ماهه و پاسپورت اعضای خانواده به همراه عکس پاسپورتی است است.

 

 هزینه تحصیل در امارات

هزینه شهریه برای دوره لیسانس در دبی بین ۳۷۵۰۰ تا ۷۰۰۰۰ درهم در سال و هزینه‌های زندگی نیز بین ۲۶۰۰ تا ۳۹۰۰ درهم در سال است .

هزینه شهریه برای دوره کارشناسی ارشد در دبی بین ۵۵۰۰۰ تا ۷۵۰۰۰ درهم در سال است و هزینه‌های زندگی نیز بین ۲۶۰۰ تا ۳۹۰۰ درهم در سال در نوسان است .

هزینه شهریه برای برنامه دوره دکترا به طور متوسط تقریبا ً بین ۱۲۰۰۰ تا 18000 دلار آمریکا برای هر سال خواهد بود.

 

هزینه زندگی در امارات

در مورد هزینه های زندگی در امارات همانطور که می دانید نمی توان مبلغ دقیقی را با توجه به سبک و نوع زندگی اشخاص عنوان کرد اما اشخاصی که به تحصیل در امارات و گذراندن دوره های زبان در امارات مشغول هستند علاوه بر هزینه های تحصیل که باید پرداخت نمایند هزینه های زندگی در حدود 1000 تا 2000 دلار آمریکا را در ماه خواهند شد که این هزینه ها شامل هزینه های خوراک ، پوشاک ، مسکن و یا خوابگاه و همچنین بیمه درمانی شخص متقاضی تحصیل در امارات خواهد بود.