تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا یکی از آرزوهای هر دانشجوئی می تواند باشد. بهترین دانشگاه های جهان در این کشور وجود دارند و بهترین امکانات را در اختیار دانشجو ها قرار می دهند. ایرانیان بسیاری هر ساله از طریق مهاجرت تحصیلی به این کشور می روند و به تحصیل در این دانشگاه های معروف می پردازند. امروز قصد داریم تا بیشتر با دانشگاه های مختلف در ایالات این کشور آشنا شویم و شرایط تحصیل در دانشگاه های آمریکا را مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما هم قصد ادامه ی تحصیل در این دانشگاه ها را دارید پس با ما همراه شوید.

چرا تحصیل در آمریکا طرفداران زیادی دارد؟

شرایط بسیار خوب مالی و اقتصادی، رفاهی، خدماتی و پیشرفت های علمی بسیار در این کشور سبب شده است که سیل عظیمی از دانشجویان روانه ی این کشور شوند. علاقه مندی به  تحصیل در آمریکا علاوه بر موارد یاد شده به سبب سطح آموزشی بسیار قوی و با کیفیت آن است. ایالات آمریکا دارای دانشگاه ها و کالج های برتر جهانی هستند که مدرک آن ها در سراسر جهان دارای ارزش و اعتبار است.

شرایط مهاجرت تحصیلی به آمریکا

کشور آمریکا دارای یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان است. این کشور دارای بهترین کالج ها و دانشگاه ها می باشد و هر مدرک تحصیلی همچون کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری که از این دانشگاه ها صادر شود در سراسر دنیا معتبر شناخته خواهد شد. تحصیل در آمریکا یکی از رویائی ترین آرزوهای هر کسی می تواند باشد. از این رو افراد زیادی برای مهاجرت تحصیلی اقدام می کنند. اما به خاطر داشته باشید که مهاجرت تحصیلی دارای شرایط خاصی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 

برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا باید پذیرشی از یک دانشگاه را دارا باشید. همچنین شما باید دارای مدرک زبان با نمره ای که آن دانشگاه اعلام کرده باشید و آن را ارائه دهید. مدرک زبان از مهمترین مدارکی است که باید در دست شما باشد. یکی دیگر از مواردی که بسیار حائز اهمیت بوده داشتن تمکن مالی است. می توان این گونه گفت که گرفتن ویزا در گرو داشتن این تمکن مالی می باشد.

داشتن تمکن و امنیت مالی نشان دهنده ی آن است که شما توانائی این را دارید که از عهده ی هزینه های خود بر بیائید و نیازی به این که آمریکا در قبال شما مسئولیتی داشته باشد ندارید. میزان و مبلغ تمکن مالی به مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و آن دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اید بستگی دارد. این تمکن مالی باید هزینه ی یک سال، که شهریه را نیز شامل می شود در بر بگیرد.

معروف ترین دانشگاه های آمریکا

تحصیل در آمریکا با پذیرش یکی از دانشگاه های آن رابطه ی مستقیم دارد. شما باید از یکی از دانشگاه های این کشور حتما پذیرش داشته باشید. در ادامه قصد داریم برخی از این دانشگاه ها را نام برده و بیشتر با آن ها آشنا شویم:

·        دانشگاه هاروارد:

 این دانشگاه در ایالت ماساچوست است و اولین دانشگاه خصوصی در کشور آمریکا می باشد. هاروارد از محبوبیت و شهرت فوق العاده ای در جهان برخوردار است و همیشه در فهرست برترین دانشگاه های دنیا قرار دارد.

·        دانشگاه استنفورد آمریکا:

 این دانشگاه در فهرست 10 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. استنفورد در ایالت کالیفرنیا می باشد و سومین دانشگاه ثروتمند جهان لقب گرفته است.

·        دانشگاه ام آی تی:

ام آی تی در سال 1861 در شهر کمبریج تاسیس شد. این دانشگاه دارای دانشکده های مختلفی است که در هر کدام به تدریس رشته های متفاوت می پردازند.

·        دانشگاه کلمبیا:

 این دانشگاه به تدریس رشته های متفاوتی از جمله پزشکی، مهندسی، حقوق و هنر می پردازد و در ایالت نیویورک قرار دارد.

·        دانشگاه شیکاگو:

این دانشگاه که در ایالت ایلیونیز می باشد و جزو دانشگاه های برتر آمریکا است.

·        دانشگاه کرنل:

کرنل در ایالت نیویورک قرار گرفته و در سال 1865 تاسیس شد. رشته های متفاوتی در این دانشگاه تدریس می شود و از سراسر جهان دانشجو می پذیرد.

·        دانشگاه برکلی:

این دانشگاه که بورسیه های تحصیلی بسیاری را اعطا می کند در ایالت کالیفرنیا قرار دارد.

·        دانشگاه پرینستون:

 پرینستون در ایالت نیوجرسی واقع شده است و در ابتدا یک کالج بود و به مرور زمان گسترش پیدا کرد.

ادامه تحصیل در هر یک از این دانشگاه ها و زندگی در ایالات مختلف آمریکا دارای شرایط و مزایای منحصر به فردی است که با پذیرش در آن ها می توان آینده تحصیلی و شغلی خود را تضمین نمود.