وبلاگ

آنچه که باید در مورد پذیرش تحصیلی اروپا بدانید

آنچه که باید در مورد پذیرش تحصیلی اروپا بدانید

اروپا یکی از جذاب ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی است. آنچه که باید در مورد پذیرش تحصیلی اروپا بدانید، موضوع مورد بحث این مقاله است. اخذ پذیرش تحصیلی در اروپا روند خاصی دارد که اگر به درستی پیموده نشود ممکن است در درخواست های آتی شما برای اقامت تحصیلی در کشور های اروپایی ایجاد مشکل کند.

آنچه که باید در مورد پذیرش تحصیلی اروپا بدانید

به نظر می رسد از آب و هوای آفتابی گرفته تا دانشگاه های ارزان قیمت، از جوامع دوستانه گرفته تا سفرهای مقرون به صرفه، اروپا همه چیز را در اختیار دارد. یکی از بهترین چیزها در اروپا،  اتحادیه اروپا (EU) است. این اساس پیشرفت های بیشماری در زمینه هایی مانند تحصیل، کار، مهاجرت و حقوق برابر برای همه مردم بوده است.

کارشناسی ارشد را در دانشگاه های اروپایی دریافت کنید

اتحادیه اروپا مانند اروپا نیست، در حالی که اتحادیه اروپا یک نهاد اجتماعی-سیاسی بسیار پیچیده است، اروپا یک قاره کامل است. به همین دلیل، اگرچه از نظر جغرافیایی در داخل اروپا هستند، اما کشورهایی مانند ترکیه، اوکراین و شهر واتیکان در اتحادیه اروپا نیستند. منطقه اقتصادی اروپا را می توان به عنوان امتداد اتحادیه اروپا در نظر گرفت  که به چندین کشور غیر اتحادیه اروپا (لیختن اشتاین، نروژ و ایسلند)که نمی خواهند بخشی از اتحادیه اروپا باشند، اجازه می دهد از مزایایی مانند حرکت آزاد برخوردار شوند.

آنچه که باید در مورد پذیرش تحصیلی اروپا بدانید

درخواست برای دانشگاه های شمال اروپا

کشورهای اسکاندیناوی بسیار زیبا و سرد، سوئد، نروژ دانمارک، فنلاند، همیشه مقاصد برتر برای دانشجویان بین المللی و حتی اتحادیه اروپا هستند زیرا مجبور نیستند شهریه ای در دانشگاه های دولتی بپردازند. البته این امر بستگی به ملیت شما و کشوری دارد که می خواهید در آن تحصیل کنید. در نروژ، تحصیل در همه مقاطع (لیسانس، کارشناسی ارشد، دکتری) برای همه دانشجویان بین المللی رایگان است. در سوئد، دانشجویانی از اتحادیه اروپا، سوئیس و دیگر کشورهای شمال اروپا هیچ هزینه ای برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد نمی پردازند. دوره های دکترا برای همه رایگان است. در دانمارک، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد برای شهروندان اتحادیه اروپا و سوئیس رایگان است و دانش آموزان را تبادل می کنند.

در فنلاند نیز شرایط به همین شکل است و مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد برای شهروندان اتحادیه اروپا و سوئیس رایگان می باشد.

دانشگاه استونی، گوهر پنهان در کشورهای بالتیک

از آنجایی که ما در مورد کشورهای سرد شمال اروپا برای تحصیل صحبت می کنیم، کسانی که قصد اخذ ویزا تحصیلی در اروپا را دارند، بهتر است نگاهی به دانشگاه استونی نیز داشته باشند. گوهر پنهان برای دانشجویان بین المللی که در کشورهای بالتیک مدفون شده است و به قدری فوق العاده زیبا و بهشتی برای دانشجویان است که نمی توانید فرصت درخواست برای دانشگاه استونی را از دست بدهید.

درخواست برای دانشگاه در شرق و مرکز اروپا

اتریش، مجارستان و لهستان از دانشگاه های واقع در قسمت شرقی اروپا به حساب می آیند که به متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی در اروپا توصیه می کنیم به عنوان گزینه پیشنهادی به دانشگاه های این کشور ها نیز فکر کنند. اگرچه مانند مناطق شمالی، تحصیل رایگان نیست ولیکن هزینه های زندگی بسیار کمتر از میانگین در سایر کشورها است. به عنوان مثال، شما می توانید با 460 یورو در ماه در لهستان واقعاً راحت زندگی کنید، اما این فقط پول محل اقامت شما در فرانسه است.

درخواست برای دانشگاه در جنوب اروپا

بیشتر دانشجویان بین المللی متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی در اروپا تمایل دارند کشورهایی مانند اسپانیا، ایتالیا، یونان و پرتغال را برای تحصیل انتخاب کنند زیرا این کشور ها از فرهنگ بسیار غنی و جوامع دوستانه برخوردار هستند. اما این تنها دلیلی نیست که مردم می خواهند در گرمترین نقطه اروپا تحصیل کنند. ارائه مدارک عالی هم به زبان انگلیسی و هم به زبان اسپانیایی، ایتالیایی، روند آسان درخواست برای دانشگاه در این کشور ها و هزینه های زندگی بسیار مقرون به صرفه است، بنابراین بهتر از این نمی شود.

درخواست برای دانشگاه های اتحادیه اروپا  به عنوان دانشجوی خارجی

اگر از خارج از اتحادیه اروپا هستید، مزایای سفر آزادانه در کشورها همچنان برای شما باز است. اگر گذرنامه دارید و ویزای دانشجویی برای کشوری خاص گرفته اید، می توانید به راحتی از سایر کشورها عبور کنید. این یک فرصت بسیار عالی خواهد بود  اما  از سوی دیگر، هزینه تحصیل شما در مقایسه با دانشجویان اتحادیه اروپا به احتمال زیاد بیشتر است، گاهی دو یا سه برابر بیشتر. معمولاً توضیح این است که دولت به دانشگاه هایی که درهای خود را به روی دانشجویان اتحادیه اروپا باز می کنند، یارانه می دهد. علاوه بر این، روند درخواست معمولاً برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا طولانی تر است. همچنین در برخی کشورها مانند دانمارک، آلمان، هلند، سهمیه مکان های بین المللی برای رشته های خاصی وجود دارد. به عنوان مثال، آنها ممکن است فقط 1500 دانشجوی بین المللی را برای دندانپزشکی بپذیرند.

اکنون که همه چیز راجع به اتحادیه اروپا می دانید، وقت آن است که تصمیم بگیرید کدام یک از این کشورها برای شما بهتر است و شروع به درخواست اقامت تحصیلی در دانشگاه رویایی خود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *