وبلاگ

اخذ ویزای تحصیلی در اروپا

اخذ ویزای تحصیلی در اروپا

از این راهنما برای یاد گرفتن همه آنچه که باید در مورد  اخذ ویزای تحصیلی در اروپا بدانید، استفاده کنید. از ویژگی های سیستم آموزشی، نوع ویزای دانشجویی که باید دریافت کنید ، زبان مورد نیاز و موارد دیگر. ادامه مطلب را بخوانید و برای شروع زندگی در خارج از کشور آماده شوید. ناگفته نماند که دانشگا های اروپایی دارای ضوابط و شرایط خاصی هستند و هر کدام ملاک های ویژه را برای پذیرش و شرایط تحصیل دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است. آنچه که در این مقاله ارائه می شود، مباحث کلی مشترک را در بر می گیرد.

اخذ ویزای تحصیلی در اروپا توسط سفارتخانه ها یا دفاتر کنسولگری در کشور مبدا، صادر می شود.

دانشجویان اتحادیه اروپا این امکان را دارند تا در طول مدت تحصیل بدون ویزا در دانشگاه های سراسر اروپا تحصیل کنند. این در حالی است که اگر دانشجوی غیر اتحادیه اروپا هستید، قبل از ورود به دانشگاه های اروپا باید ویزای دانشجویی بگیرید. برای شروع مراحل اخذ ویزای دانشجویی ایتالیا از اطلاعات زیر استفاده کنید!

ویزای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا

بسته به مدت زمان برنامه تحصیلی، دو نوع ویزای دانشجویی در اروپا وجود دارد:

ویزای نوع C: ویزای کوتاه مدت یا ویزای سفر معتبر برای یک یا چند ورودی و برای دوره ای که بیش از 90 روز نیست.

ویزای نوع D: ویزای اقامت طولانی مدت بیش از 90 روز معتبر است.

نکته: روش های درخواست ویزای دانشجویی اروپا ممکن است تغییر کند، بنابراین برای کسب اطلاعات به روز در این زمینه، به طور دائم با سفارت کشور مورد نظر در تماس باشید. اگر از طریق ویزای نوع D وارد اروپا می شوید، باید 8 روز پس از ورود به کشور میزبان، ورود خود را به دستگاه های مربوطه گزارش دهید. برای اثبات وضعیت اقامت قانونی در داخل کشور، کارت اجازه اقامت برای شما ارسال می شود.

اسناد معتبر جهت اخذ ویزای تحصیلی اروپا

دانش آموزان ممکن است به عنوان بخشی از درخواست خود برای ویزای دانشجویی جهت تحصیل در اروپا نیاز به ارائه هر یک یا همه مدارک زیر داشته باشند:

  • گذرنامه معتبر، دارای حداقل دو صفحه خالی ویزا و حداقل سه ماه پس از پایان تاریخ مورد انتظار برنامه تحصیلی شما معتبر است.
  • نامه پذیرش از موسسه شما در کشور هدف
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
  • یک کپی از برنامه سفر شما به کشور اروپایی مورد نظر
  • مدرک اثبات کننده عدم سوء پیشینه
  • گواهی مهارت زبان انگلیسی (بسته به برنامه تحصیلی شما ممکن است نیاز به یادگیری سایر زبان ها نیز داشته باشید)
  • اثبات امکانات مالی مناسب برای زندگی در کشور های اروپایی
  • بیمه درمانی کافی
  • سندی که نشان دهد هزینه برنامه مربوطه را پرداخت کرده اید.
  • کار در دوران تحصیل

دانشجویان بین المللی که از اتباع اتحادیه اروپا هستند حق دارند در کنار تحصیل، کار کنند اما نباید در طول دوره های مطالعه منظم از 20 ساعت کار در هفته بیشتر شود. با این حال، ممکن است در طول تعطیلات ساعت های بیشتری را به خود اختصاص دهند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در صورت اخذ مجوز کار که مستلزم پیشنهاد کار از یک کارفرمای اروپایی است، ممکن است در طول تحصیل کار کنند. این فرایند کمی پیچیده است! زمان پردازش در مناطق مختلف متفاوت است اما به طور متوسط ​​حدود دو ماه می باشد. دانشجویان بین المللی که از خارج از اتحادیه اروپا می آیند نباید به شغل بلافاصله پس از ورود به کشور هدف متکی باشند، بلکه باید بر عادت کردن به زندگی جدید خود متمرکز شوند!

دانشگاه های معتبر اروپایی

برخلاف سایر دانشگاه های جهان که عمدتا آموزش مبتنی بر بحث بسیار مورد تأکید است، ساختار سیستم آموزش عالی در اکثر مراکز آموزش عالی اروپایی، رسمی تر است و بیشتر تدریس ها در سالن های بزرگ سخنرانی انجام می شود( کشور ایتالیا نمونه بارز این موضوع است). همچنین از دانش آموزان انتظار می رود که مقدار قابل توجهی از ساعات خودآموزی را خارج از کلاس درس به منظور آماده شدن برای امتحانات تکمیل کنند. امتحانات آموزش عالی پس از دوره تدریس برگزار می شود و عمدتاً امتحانات شفاهی است، به این معنی که از طریق گفتگوی فردی با استاد خود مورد آزمایش قرار می گیرید. علاوه بر این، امتحانات در مدت زمان طولانی تر 4 تا 6 هفته انجام می شود و دانش آموزان می توانند زمان برنامه ریزی امتحانات خود را در این دوره انتخاب کنند. هر امتحان در چندین تاریخ ارائه می شود و دانش آموزان می توانند زمان امتحان خود را انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی. اگر واضح نیست با فلش کناری سوال راحتتری تولید کنید. *