وبلاگ

شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس

شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس

سوئیس در قلب قاره اروپا واقع شده است. کشوری کوچک با سابقه طولانی که قدمت آن به سال 1460 برمی گردد. یعنی وقتی که قدیمی ترین دانشگاه کشور، دانشگاه بازل تاسیس شد. شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس برای اکثر دانشجویان بین المللی گنگ و مبهم است، به همین دلیل بر آن شدیم تا روند اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور را به طور کاملا واضح بیان کنیم. اگر شما نیز جزو متقاضیان تحصیل در سوئیس هستید، پیشنهاد می کنیم به طور دقیق این پست را مورد مطالعه قرار دهید زیرا دانستنی های مهمی را در مورد شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس در اختیارتان می گذارد.

برای شماده نمونه قرارداد مهاجرت تحصیلی کلیک کنید

چرا تحصیل در سوئیس می تواند برای دانشجویان بین المللی، انتخاب عالی باشد؟

سوئیس که توسط ایتالیا، آلمان، فرانسه، اتریش و لیختن اشتاین احاطه شده است، بهشت آلپی است. یکی از امن ترین کشورها برای زندگی و مقصدی محبوب برای گردشگران است زیرا می توانید از مناظر مسحور کننده کوه های آلپ سوئیس، فلات مرکزی و کوه ها دیدن کنید. ناگفته نماند که این کشور 7000 دریاچه دارد. اگر تحصیل در سوئیس را انتخاب کنید، می توانید از مناظر زیبا دیدن کنید، چند فرهنگی را در بهترین حالت تجربه نمایید و در برخی از شهرهای برتر از نظر کیفیت زندگی در سطح بین المللی زندگی کنید. در سوئیس همچنین می توانید از یک محیط تکنولوژیکی ابتکاری و استانداردهای آموزشی بالا برخوردار شوید زیرا این کشور به طور مداوم در بین 10 مقصد برتر جهان از لحاظ علمی به شمار میرود.

تعداد دانشجویان بین المللی که تحصیل در سوئیس را انتخاب می کنند سال به سال در حال افزایش است.

این تعجب آور نیست زیرا سوئیس یک کشور پیشرفته در جذب نیروی کار ماهر بین المللی در شهرهایی مانند بازل، زوریخ یا ژنو است. پرطرفدارترین برنامه ها در سوئیس شامل مدرک گردشگری و مدیریت هتل، امور مالی، تجارت بین المللی و حقوق و علوم کامپیوتر است.

سوئیس کشور میزبان کمیته بین المللی صلیب سرخ، سازمان تحقیقات هسته ای اروپا، فدراسیون بین المللی فوتبال(FIFA)، دومین دفتر بزرگ سازمان ملل متحد و بانک بین المللی است. این اتحادیه همچنین یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است اما به طور مشخص عضو اتحادیه اروپا، منطقه یورو یا منطقه اقتصادی اروپا نیست.

جزئیات بیشتر در مورد تحصیل، شهریه، بورسیه ها و فرهنگ سوئیس

تحصیل در سوئیس یک انتخاب شگفت انگیز برای شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی است. دانشگاه های سوئیس سرمایه گذاری زیادی در زمینه تعالی، تحقیق و علم انجام می دهند و در عین حال طیف وسیعی از مدارک دانشگاهی را  نیز صادر می کنند. سوئیس جمهوری فدرال متشکل از 26 کانتون است و هر کانتون مسئول امور آموزشی و مقررات خود است. سوئیس علیرغم اینکه یک کشور کوچک با تنها 8 میلیون نفر جمعیت است، در رتبه بندی دانشگاه های بین المللی حضوری چشمگیر دارد. این کشور دارای 12 دانشگاه؛ 10 کانتون و 2 موسسه فناوری فدرال است.

ویژگی های تحقیقاتی دانشگاه های سوئیس

ویژگی تحقیقاتی دانشگاه های سوئیس آنها را قادر می سازد تا دانشجویان بین المللی و کادر آموزشی را جذب کنند زیرا این کشور با پنج کشور مرز مشترک دارد و دارای چهار زبان رسمی است. واقعیتی که تحرک دانشجویان را آسان می کند.

پیوندهای قوی سوئیس با آموزش و علم بر تاریخ این کشور با جایزه نوبل منعکس شده است. بیش از 100 دانشمند، برندگان جایزه در همه زمینه ها، از سوئیس هستند. علاوه بر این زندگی در سوئیس شما را در معرض محیطی غنی از نظر زبانی قرار می دهد و به شما این امکان را می دهد که یکی از زبان های رسمی را تمرین کنید یا حتی از ابتدا یاد بگیرید: فرانسوی، ایتالیایی یا آلمانی.

شرایط زبان در دانشگاه های سوئیس

بسیاری از مدارک به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود، به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا. چنانچه اصول زبان فرانسه، ایتالیایی و آلمانی را قبلاً یاد گرفته اید، می توانید به راحتی در جامعه سوئیس حرکت کرده و ترکیب شوید.

ویزای دانشجویی

سوئیس علیرغم قرار گرفتن در قلب قاره اروپا، بخشی رسمی از اتحادیه اروپا نیست و هر دانشجوی بین المللی برای تحصیل در سوئیس به ویزای دانشجویی نیاز دارد. بسته به کشور مبدأ، اسناد مورد نیاز و فرآیندهای مورد نیاز را بیابید.

شهریه و بورسیه تحصیلی

هزینه تحصیل در سوئیس بستگی به این دارد که آیا قصد دارید در یک موسسه دولتی یا خصوصی، تحصیلات خود را ادامه دهید. چندین بورسیه تحصیلی مختلف از موسسات خاص و دولت سوئیس وجود دارد.

زبان و فرهنگ

سوئیس دارای چهار زبان رسمی است و دارای طیف گسترده ای از سنت های فرهنگی متنوع در مناطق زبانی مختلف است. می توانید به سه زبان رسمی تحصیل کنید یا یکی از برنامه های متعددی را که به زبان انگلیسی ارائه می شود پیدا کنید. کارآیی در اولویت است و سوئیس با سنت قوی دموکراسی مردمی بسیار سازماندهی شده است.

نتیجه گیری

هیچ سیستم متمرکزی برای پذیرش در دانشگاه های سوئیس وجود ندارد. فرآیندهای درخواست ممکن است از موسسه ای به موسسه دیگر متفاوت باشد. بهتر است زودتر شروع به کار کنید تا زمان را از دست ندهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی. اگر واضح نیست با فلش کناری سوال راحتتری تولید کنید. *