تحصیل

کشور های علمی اروپا برای تحصیل و کار در سال 2021

کشور های علمی اروپا برای تحصیل و کار در سال 2021

آیا در مورد درخواست کارشناسی ارشد در اروپا فکر می کنید؟ ممکن است نسبت به چگونگی درخواست مجوز کار همراه تحصیل در  کشور های علمی اروپا، دچار نگرانی باشید و ندانید چگونه و از چه طریقی این کا را انجام دهید. ما اینجا هستیم تا اطلاعات روز را در اختیار شما قرار دهیم و در این مسیر به شما متقاضیان محترم، راهنمایی های ضروری ارائه بدهیم.

کارشناسی ارشد را در اروپا دریافت کنید

اگر قصد دارید علاوه بر تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، سفر و کشف اروپا را نیز انجام دهید، این ایده خوبی است. در اکثر کشورهای اتحادیه اروپا، کار در حین تحصیل کاملاً امکان پذیر است. با ویزای دانشجویی یا با مجوز کار دانشجویی، عموماً در طول سال تحصیلی پاره وقت و در تعطیلات تمام وقت، اجازه کار خواهید داشت. بهترین کشور های  علمی اروپا جهت تحصیل و کار،کشورهایی هستند که بهترین چشم انداز کار و تحصیل را دارند.

قوانین کار و تحصیل در کشور های علمی اروپا

اگر می خواهید در حین تحصیل در کشور های علمی اروپا، اشتغال نیز داشته باشید باید به یک موضوع بسیار مهم توجه کنید. باید در نظر بگیرید که قوانین “کار و مطالعه” در کشور های اروپا چه شرایطی دارد.  این قوانین در همه اتحادیه اروپا یکسان نیست. برخی از کشورها قوانین سختگیرانه و فرایند پیچیده تری دارند که کار در آنجا را با چالش بیشتری مواجه می کند. به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد مجوز کار خاصی بگیرید. همچنین ممکن است فقط بتوانید 10-15 ساعت در هفته کار کنید . بدون شک  اگر بخواهید حقوق مناسب دریافت کنید، این مدت زمان کافی نخواهد بود.

کشورهایی با سخترین شرایط اجازه کار دانشجویی

بیایید گزینه های پیش روی شما را بررسی کنیم. چنانچه بخواهید در یکی از کشور های علمی اروپایی زیر تحصیل کنید و همزمان به فکر کار کردن نیز باشید، باید بدانید که این کشور ها، شرایط بسیار سختگیرانه ای دارند. قوانین کار و تحصیل برای آن دسته از دانشجویانی که از آمریکا می آیند بسیار آسان و راحت است. دانشجویان بین المللی راه پر فراز و نشیبی در پیش رو خواهند داشت.

کشور های علمی اروپا / سوئد

سوئد یکی از بهترین کشور های اروپایی جهت کار و تحصیل است. اما متاسفانه شرایط کار برای دانشجویانی که از سایر کشور های جهان به آنجا آمده اند سخت می باشد. در واقع اگر دانشجو از کشور آمریکا آمده باشد، فقط نیاز به یک ویزای تحصیلی معتبر دارد تا بتواند کار کند. به علاوه هیچ محدودیتی در مورد میزان کار وی وجود ندارد به شرطی که حداقل 40 ساعت در هفته به مطالعات خود اختصاص دهد. دستمزد در سوئد نیز جذاب تر است ، به طور متوسط ​​2.500 دلار در ماه.

قوانین کار و تحصیل در سوئد برای دانشجویان مهاجر

چنانچه دانشجویان بین المللی همچون دانشجویانی که از ایران به این کشور مهاجرت کرده اند، بخواهند همراه تحصیل به کار نیز یپردازند، الزاما باید مجوز کار را دریافت کنند. این مجوز فقط اجازه کار کردن در مدت زمان مشخصی را به دانشجویان می دهد. به طور مثال حدود 10 الی15 ساعت در طول هفته. البته بسته به مقطع تحصیلی دانشجویان، این مدت زمان می تواند بیشتر باشد. چنانچه دانشجو بیش از حد مشخص شده به کار بپردازد، مشمول جریمه خواهد شد و چه بسا از این کشور اخراج شود.

کشور های علمی اروپا/ دانمارک

ویزای دانشجویی در دانمارک شامل حق کار 20 ساعت در هفته در طول سال تحصیلی و تمام وقت در تعطیلات مدرسه است. حتی اگر کار پاره وقتانجام گیرد، دستمزد بیشتر از آن است که حقوق متوسط ​​16 دلار در ساعت باشد. این به معنای حدود 1280 دلار در ماه برای یک کار پاره وقت خواهد بود.

کشور های علمی اروپا/ فرانسه

در فرانسه می توانید بصورت پاره وقت با ویزای دانشجویی معتبر کار کنید. شما اجازه دارید 20 ساعت در هفته خارج از محوطه دانشگاه کار کنید، اما اگر در دانشگاه کار پیدا کردید، این اجازهه به شما داده می شود تا ساعت بیشتری را به کار بپردازید. در فرانسه حداقل حقوق تضمین شده 10 دلار/ناخالص در ساعت وجود دارد. برای یک ماه کار پاره وقت، حداقل 800 دلار درآمد دارید. برخی از مدارسی که می توانید برای تحصیل در فرانسه در نظر بگیرید عبارتند از:

کشور های علمی اروپا/ ایرلند

برای کار پاره وقت در ایرلند، به شرط داشتن مجوز تمبر 2 در ویزای خود ، نیازی به مجوز کار ندارید. شما می توانید در طول سال تحصیلی حداکثر 20 ساعت در هفته و در تعطیلات مدرسه تمام وقت کار کنید. حقوق پاره وقت در ایرلند می تواند به 800 دلار ناخالص ماه برسد.

کشور های علمی اروپا/ فنلاند

در فنلاند شما مجاز به کار 25 ساعت در هفته در طول ترم مدرسه و تمام وقت در تعطیلات مدرسه بدون نیاز به مجوز کار هستید. حقوق برای مشاغل نیمه وقت معمولاً از 500 دلار در ماه شروع می شود. اگر فنلاند جایی است که می خواهید کار و تحصیل کنید، این دانشگاه ها را بررسی کنید:

  • دانشگاه هلسینکی
  • دانشگاه اولو
  • دانشگاه تامپره

کشور های علمی اروپا/ انگلستان

تا زمانی که ویزای دانشجویی درجه 4 داشته باشید، می توانید بصورت پاره وقت در انگلستان کار کنید. میانگین دستمزد پاره وقت در انگلستان 600 دلار در هفته است. در لندن به طور کلی بالاتر است ، حدود 800 دلار.

کشور های علمی اروپا/ نروژ

برای اولین سال تحصیل در نروژ نیازی به مجوز کار ندارید. با این حال ، پس از سال اول باید آن را تمدید کنید و مدارک اضافی ارائه دهید. کارگران پاره وقت به طور متوسط ​​4.000 دلار در ماه درآمد دارند. با این حال، توجه داشته باشید که اکثر مشاغل نروژی نیاز به دانستن زبان نروژی دارند.

کشور های علمی اروپا/ آلمان

آلمان نیز کشوری است که می توانید به صورت پاره وقت کار کنید به شرط داشتن ویزای دانشجویی معتبر. دستمزد برای یک کار پاره وقت از حدود 500 دلار در ماه شروع می شود. بخش خوب این است که هزینه های زندگی در آلمان یکی از کمترین هزینه ها در اروپای غربی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی. اگر واضح نیست با فلش کناری سوال راحتتری تولید کنید. *